Pies ciągnięty na smyczy
Autor Piotr Burakowski - 16 Lipca 2020

Chipowanie zwierząt będzie obowiązkowe? Pełnomocnik ministra zabrał głos

Albert Kurkowski, pełnomocnik ministra rolnictwa do spraw ochrony zwierząt, uznał, że potrzebne jest wprowadzenie obowiązkowego chipowania zwierząt. Powiedział o tym 16 lipca podczas trwania konferencji prasowej.

Albert Kurkowski został powołany w czerwcu przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi na pełnomocnika do spraw ochrony zwierząt. Zadaniem Alberta Kurkowskiego będzie m.in. proponowanie niezbędnych zmian w prawie. Pełnomocnik rolnictwa do spraw ochrony zwierząt stwierdził, że pilnym zadaniem jest wprowadzenie obowiązku chipowania zwierząt, tak by było jasne, do kogo należy dane zwierzę.

Podczas trwającej 16 lipca konferencji prasowej, na której głos zabrali Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, i Albert Kurkowski, pojawiły się plany dotyczące zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Duda otrzymał maila z ogólnodostępnej domeny. W Kancelarii Prezydenta się nie zorientowali
  2. Nowy śmiertelny wypadek na hulajnodze, a przepisy wciąż niejasne

– Będę bardzo się cieszył, gdy przepisy prawne pozwolą w przyszłości powołać rzecznika praw zwierząt – stwierdził minister. Dodał, że chce, przy wsparciu pełnomocnika, podjąć próbę uporządkowania podstaw prawnych nt. ochrony zwierząt i doprecyzowania zasad funkcjonowania schronisk.

Minister wskazał, że konieczne jest także zapobieganie narastającym konfliktom pomiędzy właścicielami zwierząt, a organizacjami, które im je odbierają. Wspomniał ponadto, że potrzebne jest zacieśnienie współpracy z lekarzami weterynarii, wzmocnienie samej inspekcji i jej odpowiedzialności.

Tarcza antykryzysowa miała chronić przed lichwą. Tymczasem pozbawiła Polaków pieniędzyTarcza antykryzysowa miała chronić przed lichwą. Tymczasem pozbawiła Polaków pieniędzyCzytaj dalej

– Właściciele zwierząt są jedyną grupą społeczną w Polsce, której własność odbierana jest przez inne grupy, a nie przez aparat państwa – zwrócił uwagę Jan Krzysztof Ardanowski. Podkreślił, że "czasem jest to interes biznesowy odbierających zwierzęta, a czasem dotyczy to samego trybu odbioru zwierząt".

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa

Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News