Dagmara Gerasimuk Ministerstwo Sportu
Autor Maria Wieczorek - 20 Listopada 2019

Media ogłosiły nazwisko nowej minister sportu. Gerasimuk: To nie znajduje się w moich planach

Dagmara Gerasimuk miała według burzliwych medialnych doniesień przyjąć propozycję objęcia teki ministra sportu. Wiele redakcji informowało o tym z pełnym przekonaniem, zanim sama prezes Polskiego Związku Biathlonowego zdążyła skomentować sprawę. Jak się ostatecznie okazało, Gerasimuk odmówiła jednak osobom, które złożyły jej rzeczoną polityczną ofertę.

Dagmara Gerasimuk stała się dziś bohaterką licznych medialnych spekulacji. Trenerka i prezes Polskiego Związku Biathlonu miała bowiem rzekomo przyjąć propozycję objęcia kierownictwa nad Ministerstwem Sportu i Turystyki w rządzie Mateusza Morawieckiego. Chociaż przez długi czas podobne doniesienia nie były wcale pewne, niektóre redakcje pisały o nich, jakby zostały już oficjalnie potwierdzone.

Z kont klientów popularnego banku zniknęły wszystkie środki. To nie złodzieje, a gigantyczna awariaZ kont klientów popularnego banku zniknęły wszystkie środki. To nie złodzieje, a gigantyczna awariaCzytaj dalej

Dagmara Gerasimuk nie zostanie ministrem sportu

Jak się jednak ostatecznie okazało, Dagmara Gerasimuk ministrem sportu wcale nie zostanie. W jej oficjalnym komentarzu, który opublikowała na swym profilu na Twitterze, przeczytać możemy:

"Objęcie funkcji ministra sportu nie znajduje się wśród moich najbliższych planów zawodowych. Propozycja była. Wczoraj podziękowałam."

Opisywana sytuacja potwierdza więc, że nawet przy nawale medialnych spekulacji zawsze należy oczekiwać na oficjalny komunikat upoważnionych do tego osób lub organów. Jak widać, czasami zdarza się bowiem, iż rzekomo pewna informacja w tak ważnej sprawie okazuje się całkowicie fałszywa. Na nazwisko nowego ministra sportu będziemy za to musieli jeszcze poczekać. Na razie pozostaje nim premier Mateusz Morawiecki.

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Dzisiaj w nocy Ziemię minie asteroida. Doniesienia o końcu świata, uderzeniu i kataklizmie są przesadzone
  2. Rodowicz ma romans ze słynnym aktorem? Media wykorzystały rozwód gwiazdy, podały niesprawdzone informacje
  3. Czekasz na przesyłkę? Uważaj, hakerzy podszywają się pod DHL

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News