Protest LGBT.
Autor Piotr Burakowski - 9 Września 2020

Amerykanie zmienili definicję płci żeńskiej? Odpowiadamy

“Słownik Webstera zmienił definicję płci żeńskiej” – napisał na Twitterze Tomasz Wróblewski, podpierając się artykułem prawicowego portalu Breitbart.com. Tekst opisywał tymczasem nie zmianę definicji, tylko – z formalnego punktu widzenia – jej uzupełnienie.

"Słownik Webstera zmienił definicję płci żeńskiej. Było o istocie mogącej rodzić dzieci lub znosić jajka, a jest o istocie posiadającej tożsamość przeciwną do męskiej" – poinformował na Twitterze Tomasz Wróblewski, były redaktor naczelny "Newsweek Polska", "Rzeczpospolitej" i "Wprost".

Zmiana czy aktualizacja?

Tymczasem w pierwszym zdaniu tekstu Breitbart.com czytamy: "Wydaje się, że słownik Merriam-Webster zaktualizował definicję »kobiety«, by zawrzeć »posiadanie tożsamości płciowej przeciwnej do męskiej«, skutecznie wymazując pojęcie płci biologicznej" – pisze w pierwszy zdaniu autorka tekstu. Uwagę zwraca słowa "zaktualizował", a nie np. "zmienił".

Jak pisze Konkret24, przed omawianymi zmianami słowo "female" miało osiem definicji, lecz tylko jedna odnosiła się do rzeczownika, gdyż "female" w języku angielskim to także przymiotnik "żeński".

W ostatniej zapisanej archiwalnej wersji strony z 30 czerwca tego roku przymiotnik "żeński" objaśniono zaś jako "odnoszący się do płci, która zazwyczaj ma zdolność rodzenia potomstwa lub składnia jaj".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Bosak spłacił długi z pieniędzy ze zbiórki na chorą na raka? Przybliżamy, o co chodzi w sprawie
  2. Jan Paweł II złagodził kary za pedofilię w Kościele? Tak, to prawda

Powyższa definicja jako podstawowa została utrzymana, a w najnowszej aktualizacji hasła dodano kolejną definicję: przymiotnik "żeński" może oznaczać także "posiadanie tożsamości płciowej przeciwnej do męskiej". Czy jest to, jak stwierdził Tomasz Wróblewski, zmiana definicji? Formalnie to uzupełnienie, ponieważ pozostawiono pierwotną wersję.

Źródło: Konkret24
Foto: Jakub Kaminski / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News