Dekarbonizacja Młodzieżowe Słowo Roku
Autor Maria Wieczorek - 29 Października 2019

Internauci dali się nabrać satyrycznemu portalowi. Ogłosił nieprawdziwe młodzieżowe słowo roku

"Dekarbonizacja" została młodzieżowym słowem roku 2019? Wielu użytkowników Twittera dało się nabrać na żartobliwą sugestię, którą poczynili redaktorzy portalu ASZdziennik. Wpis jednego z zadziwionych internautów został polubiony przez ponad 1,3 tys. osób oraz podany dalej przez kolejne 160.

"Dekarbonizacja" okazała się następcą słowa "dzban", które zwyciężyło w konkursie na Młodzieżowe Słowo Roku 2018? Nie jest to oczywiście informacja prawdziwa, a jedynie uszczypliwy żart redaktorów portalu ASZdziennik. W tekście pod tytułem "Nikt dorosły nie wie, co oznacza: Młodzieżowe Słowo Roku 2019 to »dekarbonizacja«" dziennikarze opisali w charakterystyczny dla siebie sposób nieprawdziwą sytuację, zwracając uwagę na rozdźwięk między podejściem do kwestii ekologii i zmian klimatycznych młodego i nieco starszego pokolenia.

Twittera obiega zdjęcie 'pracownicy farmy trolli'. W rzeczywistości to znana aktorka filmów dla dorosłychTwittera obiega zdjęcie 'pracownicy farmy trolli'. W rzeczywistości to znana aktorka filmów dla dorosłychCzytaj dalej

Dekarbonizacja nie została Młodzieżowym Słowem Roku 2019

Chociaż pod samym tekstem zawarto informację, że "wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone", niektórzy internauci potraktowali sprawę poważnie. Na jednym z tweeterowych kont pojawił się następujący wpis:

"Zaraz, zaraz. Czy nowym młodzieżowym słowem roku jest ku*wa DEKARBONIZACJA? D E K A R B O N I Z A C J A. Że co proszę?"

Post szybko zdobył bardzo dużą popularność - polubiło go ponad 1,3 tys. internautów, a 160 podało dalej. Niektórzy komentujący wyrażali niemałe zadziwienie rzekomym wyborem nowego Młodzieżowego Słowa Roku. Inni przypominali za to, że to jedynie uszczypliwy żart, a nie prawdziwa informacja. Wpis i tak wciąż cieszy się niemałym zainteresowaniem.

Dekarbonizacja słowo

Dekarbonizacja Twitter

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News