Dominik Tarczyński Twitter
Autor Maria Wieczorek - 7 Listopada 2019

D. Tarczyński chciał zakpić z "ubogacenia kulturowego we Francji". Udostępnił fałszywy komunikat

Dominik Tarczyński udostępnił na swym profilu na Twitterze post, który wcześniej stał się niezwykle popularny szczególnie wśród prawicowych internautów. Zawierał bowiem zdjęcie ekranu ustawionego w jednym z francuskich miast, wyświetlającego ostrzeżenie dla planujących samotnie przemieszczać się wieczorami kobiet. Polityk nie wspomniał jednak, że komunikat stanowi jedynie scenografię kręconego tam filmu.

Dominik Tarczyński pokazał na Twitterze zdjęcie obiegające platformę społecznościową od 5 listopada. Widzimy na nim ekran umieszczony we francuskim Limoges, na którym wyświetla się ostrzeżenie skierowane do mieszkanek miasta. Komunikat przestrzega kobiety przed wieczornymi spacerami i nakazuje szczególnie na siebie uważać. Poseł PiS udostępnił fotografię z podpisem: "Ubogacenie kulturowe we Francji".

Barack Obama podjął decyzję o rozwodzie? Tabloidy obiegły krzywdzące doniesieniaBarack Obama podjął decyzję o rozwodzie? Tabloidy obiegły krzywdzące doniesieniaCzytaj dalej

Dominik Tarczyński udostępnił fałszywy komunikat

Warto jednak zaznaczyć, że rzeczony komunikat nie jest prawdziwy. Na oficjalnym profilu Limoges na Twitterze zdjęcie zostało bowiem pokazane z informacją, że podobna wiadomość do mieszkanek miasta będzie wyświetlała się od godziny 13:00 do 16:00, gdyż stanowi fragment scenografii do filmu fabularnego.

Wielu internautów, którzy sprzeciwiają się przyjmowaniu do Polski imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej, potraktowało jednak komunikat całkowicie poważnie. Starało się także użyć go jako dowodu na słuszność swoich twierdzeń. Dopuszczono się jednak przy tym oczywistego przekłamania.

Dominik Tarczyński Twitter

Dominik Tarczyński Francja

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News