Donald Tusk Andrzej Duda
Autor Maria Wieczorek - 21 Listopada 2019

Tusk poniżył publicznie Dudę? Pojawiły się zarzuty, prawda okazała się inna

Donald Tusk został oficjalnie wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Co ciekawe, sukcesu pogratulował mu już za pośrednictwem Twittera prezydent Andrzej Duda. Sprawę skomentował więc ostatecznie także popularny prawicowy publicysta, który czyniąc zarzuty pod adresem byłego premiera, przekazał nieprawdę.

Donald Tusk został nowym szefem Europejskiej Partii Ludowej, zdobywając aż 93 proc. głosów w wyborach na to stanowisko. Gratulacje dla byłego premiera spłynęły szybko z wielu państw Europy, w tym także z Polski. Jeszcze wczoraj prezydent Andrzej Duda przekazał za pośrednictwem Twittera:

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów!"

PZU ujawniło e-maile kilkuset osób. Rekompensata? Bony do supermarketuPZU ujawniło e-maile kilkuset osób. Rekompensata? Bony do supermarketuCzytaj dalej

Donald Tusk pogratulował Andrzejowi Dudzie wygranej w wyborach prezydenckich

Wpis stał się podstawą do czynienia zarzutów pod adresem Donalda Tuska dla Rafała Ziemkiewicza. Publicysta w kąśliwy sposób odniósł się do politycznej sytuacji sprzed czterech lat, sugerując, iż były premier zachował się w upokarzający dla Andrzeja Dudy sposób tuż po ostatnich wyborach prezydenckich. We wpisie dziennikarza przeczytać można:

"Przypominam, że w 2015 roku Donald Tusk był jedynym przywódcą europejskim, który demonstracyjnie nie złożył oficjalnych gratulacji nowo wybranemu prezydentowi RP."

Co ciekawe, internauci bardzo szybko wytknęli Ziemkiewiczowi przekłamanie. Jeszcze w dniu drugiej tury Tusk w taki sam sposób pogratulował bowiem Dudzie, wykorzystując swój profil na Twitterze. Były premier napisał wówczas:

"Dziękuję Prezydentowi Komorowskiemu za dobrą i uczciwą prezydenturę, a Andrzejowi Dudzie gratuluję wygranej i życzę jak najlepszej kadencji."

Donald Tusk Andrzej Duda

Źródło:Twitter
Foto: Arno Mikkor (EU2017EE)

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News