Andrzej Duda - Twitter
Autor Piotr Burakowski - 12 Października 2020

Komentarz Dudy na Twitterze. Prezydentowi wytknięto błąd

“Co to za zwierzątko? Ktoś wie?” – zapytała jedna z użytkowniczek Twittera, dołączając zdjęcie niewielkiego zwierzęcia. Wpis stał się popularny w sieci, ponieważ jednym z komentujących był Andrzej Duda, który odpowiedział internautce: “Opos”.

Tymczasem okazało się, że Andrzej Duda wprowadził innych nieco w błąd. Wszystko dlatego, że – jak zwrócił uwagę na Twitterze dziennikarz "Gazety Wyborczej" Radosław Nawrot – od pięciu lat obowiązuje nowe, polskie nazewnictwo ssaków i ten gatunek zwie się dydelfem wirginijskim, zaś opos (np. opos szary) to już inny rodzaj.

Andrzej Duda - opos

Prezydent przyznał się do drobnej nieścisłości: "Przepraszam wszystkich »oburzonych« hejterów i totalną oposycję, podobno to jednak nie jest opos, tylko dydlef wirginijski. Wybaczcie. Mea culpa..." – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Będzie stan wyjątkowy? Ważny członek Sejmu zabrał głos
  2. Ekspert: zbliża się kolejny rekord, system może nie udźwignąć problemu

Internauci wytykają prezydentowi, że zamiast ważniejszymi sprawami, takimi jak koronawirus, zajmuje się błahostkami. Nonszalancki stosunek do Covid-19 zarzucono Andrzejowi Dudzie także przed kilkoma miesiącami, kiedy "zamrożono gospodarkę".

"Moja firma leży na łopatkach, kraj jest w stanie klęski, a prezydent zakłada sobie konto na Tik Toku" – komentował pewien przedsiębiorca poczynania głowy państwa w mediach społecznościowych.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Twitter.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News