Koronawirus: stan wyjątkowy
Autor Piotr Burakowski - 12 Października 2020

Czeka nas stan wyjątkowy? Komentarz Ryszarda Terleckiego

W związku kolejnymi rekordami zakażeń koronawirusem w całym kraju obowiązuje strefa żółta, zaś 32 powiaty i sześć miast znajdują się w strefie czerwonej. Czy w związku z tym zbliżamy się do wprowadzenia stanu wyjątkowego? Głos w tej sprawie zabrał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Na razie nie ma powodu, by wprowadzać w Polsce stan nadzwyczajny. Jeśli jednak sytuacja się bardzo pogorszy, może się to okazać konieczne – stwierdził w poniedziałkowej rozmowie z TVN24 Ryszard Terlecki.

Koronawirus: stan wyjątkowy

Wicemarszałek Sejmu tłumaczył, że w innych państwach, gdzie wprowadzono stan wyjątkowy, niewiele się zmieniło, czego przykładami są Słowacja czy Czechy. Dodał jednak, że gdyby sytuacja naprawdę bardzo się pogorszyła, to stan wyjątkowy może okazać się konieczny.

Ryszard Terlecki został także zapytany o to, jak ocenia przygotowania rządu do walki z drugą falą pandemii. Wicemarszałek Sejmu przekonywał, że "świetnie".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trump rozsierdził Twittera. Wystarczył jeden wpis o Covid-19
  2. Koronawirusa nawet 80 proc. z nas przechodzi bezobjawowo. Jak rozpoznać infekcję?

Przypomnijmy, że dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie gen. Grzegorz Gielerak ocenił, że istnieje realne ryzyko niewydolności systemu ochrony zdrowia, jeżeli zakażenia koronawirusem będą się utrzymywać albo istotnie rosnąć, na co wskazują miarodajne prognozy.

Źródło: TVN24
Foto: Jakub Kaminski / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News