Zrzut ekranu ze strony gov.pl
Autor Piotr Burakowski - 16 Października 2020

Narkotyki od 7 do 20? Tak, to informacja polskiego rządu, ale dotycząca Holandii

Po tym, jak szef rządu ogłosił nowe obostrzenia, w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że “narkotyki nie będą już sprzedawane ani dostarczane między 20.00 a 7.00”. Sugerowano, że pochodzi ona z rządowej strony. To prawda, choć powyższe wytyczne, wbrew temu, co sugerowano, nie dotyczą Polski – ustalił AntyFAKE.pl.

"Alkohol ani narkotyki nie będą już sprzedawane ani dostarczane między 20.00 a 7.00. Zabrania się przenoszenia lub spożywania alkoholu lub narkotyków w miejscach publicznych w godzinach 20:00-07:00" – czytamy w informacji, która obiegła media społecznościowe. Została ona przedstawiona jako fragment wytycznych dotyczących Polski w związku z COVID-19, w co uwierzyli

Narkotyki: strona polskie rządu

Polacy w Holandii

Tymczasem to "Nowe zasady ochrony przed koronawirusem obowiązujące w Królestwie Niderlandów od 14 października". Informacja znajduje się na oficjalnej stronie polskiego rządu w zakładce "Polacy w Holandii".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Co jeśli mam objawy koronawirusa? Wyjaśniamy krok po kroku
  2. Nagrał poruszający film o walce z Covid-19. Sprawdziliśmy: to aktor, który grał u Vegi


W Holandii tolerowane jest posiadanie miękkich narkotyków, choć tylko w niewielkich ilościach i na własny użytek, np. do 5 mg marihuany czy haszyszu. Dodajmy, że w oficjalnym komunikacie użyto pojęcia "soft-drugs", nie zaś po prostu "drugs", co sugerowałoby, że w Holandii prawnie dozwolone są także twarde narkotyki.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Ray Tang / Rex Features (East News)

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News