TVP
Autor Piotr Burakowski - 16 Października 2020

Operator TVP Gdańsk brutalnie pobity przed domem Ryszarda K. Telewizja podejmie kroki prawne?

Operator TVP Gdańsk został w czwartek wieczorem pobity podczas przygotowywania w Gdyni materiału o Ryszardzie K., który został zatrzymany przez CBA wraz z Romanem Giertychem w związku ze sprawą wyprowadzenia ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. TVP uważa, że sprawcą jest syn Ryszarda K. – podają Wirtualne Media.

Kilkunastu dziennikarzy z ogólnopolskich mediów zebrało się wczoraj ok. godz. 15.00 na Kamiennej Górze w Gdyni przed domem Ryszarda K. CBA przez kilka godzin przeszukiwało dom biznesmena, a o godz. 19.15 wyprowadzili z domu Ryszarda K. i zawieźli go do prokuratury.

Z kolei około godz. 20.00 trzydziestopięcioletni operator kamery TVP Gdańsk został zaatakowany – według relacji TVP Info – przez syna Ryszarda K., który miał uderzyć operatora w twarz i kopnąć.

Olechowski - Twitter

Pobicie dziennikarza TVP Gdańsk

– W pewnej chwili z domu wybiegł mężczyzna, który popychał go i okładał po twarzy. Potem rzucił kolegę na ziemię, zaczął go okładać pięściami i kopać – relacjonuje reporterka TVP3 Gdańsk Małgorzata Rakowiec. – Operator ma rozbitą głowę, trafił do szpitala. Na szczęście w pobliżu byli inni koledzy, którzy szybko pojawili się na miejscu i dokończyliśmy zdjęcia. Sprzęt nie został uszkodzony – dodaje dziennikarka.

Sprawę na Twitterze skomentował Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjne. – Dzisiaj w Gdyni operator TVP – wykonujący obowiązki służbowe – został zaatakowany i dotkliwie pobity. Nie ma zgody na przemoc! Wolność słowa to fundament demokracji. Liczę, że sprawca zostanie surowo ukarany – napisał Olechowski.

Wirtualne Media nieoficjalnie ustaliły, że Telewizja Polska rozważa przedsięwzięcie kroków prawnych przeciwko napastnikowi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nagrał poruszający film o walce z Covid-19. Sprawdziliśmy: to aktor, który grał u Vegi
  2. Koronawirus może prowadzić do utraty słuchu? Tak, to prawda

Przypomnijmy, że dezinformacja i manipulacja jest często wpisana w działania publicznego nadawcy.

Źródło: Wirtualne Media
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News