Aktor Andrzej Wejngold
Autor Piotr Burakowski - 15 Października 2020

Nagrał poruszający film o walce z Covid-19. Sprawdziliśmy: to chory aktor, który grał u Vegi

W internecie coraz popularniejszy staje się film, na którym pewien mężczyzna, podając się za chorego na Covid-19 pacjenta elbląskiego szpitala, w poruszających słowach mówi o śmiertelnym działaniu wirusa i tym, jak lekceważymy obostrzenia. Po weryfikacji AntyFAKE.pl okazało się, że to aktor.

Andrzej Wejngold – jak podano na stronie FilmPolski.pl – zagrał w filmach "Bad Boy" i "Polityka" Patryka Vegi, a także w kilku serialach. Nie jest to artysta rozpoznawalny, ale jego ostatnie nagranie ze szpitala wywołało duże medialne zainteresowanie.

Czy mamy w takim razie do czynienia z fałszywym wideo, a Andrzej Wejngold nie jest pacjentem elbląskiego szpitala? Lokalny serwis info.elblag.pl skontaktował się ze szpitalem miejskim w Elblągu z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

– Nie zatrudniliśmy żadnego aktora. Pacjent nagrał filmik z własnej woli. Pacjent podał na filmiku swoje imię i nazwisko i potwierdzam, że pod takim imieniem i nazwiskiem leży w naszym szpitalu. Leży na oddziale chorób płuc, bo ten oddział jest zaadaptowany do leczenia pacjentów z koronawirusem – powiadomiła Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego w Elblągu.

– Oprócz oddziału zakaźnego, gdzie mamy 28 łóżek, mamy również 16 łóżek na oddziale chorób płuc i pięć łóżek OIOM-ie. Na ten czas mamy 53 łózka i nadal je zwiększamy – dodawała.

Andrzej Wejngold apeluje ws. koronawirusa

Przypomnijmy, że Andrzej Wejngold prosił o rozwagę i nie uleganiu teoriom spiskowym. – Nie opowiadajcie bzdur, nie wymyślajcie spisków i nędznych teorii. Nie wiem, co się z wami wydarzyło. Też się z tego śmiałem, bo co to znaczy "bezobjawowo"? No to mam teraz objawowo. Udało mi się po prawie tygodniu podnieść się z łóżka – przekonywał pacjent.

– Tutaj ludzie umierają. Tutaj walczą nie tylko o zdrowie. Nikt nie wybiera peselu. Tu leży 13-letnia dziewczynka z matką. One mają kłopoty z oddechem. Tu leży lekarz [...], lat 51. Tutaj zmarł człowiek, który został pochowany tego samego dnia. To nie są żarty – relacjonował pobyt w szpitalu Andrzej Wejngold.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza
  2. Naukowcy potwierdzają: Covid-19 może prowadzić do trwałej utraty ważnego zmysłu

– Przestaliście uważać na siebie, przestaliście myć ręce i nosić maseczki. Otrząśnijcie się z tego! To się dzieje! – apelował.

Źródło: AntyFAKE.pl, info.elblag.pl
Foto: Twitter.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News