Jadwiga Emilewicz dymisja fake
Autor Michalina Kobla - 13 Września 2019

Ważna minister grozi dymisją? Jadwiga Emilewicz odpowiedziała na medialne doniesienia

Jadwiga Emilewicz odejdzie wkrótce z rządu? Portal Money.pl przekazał dziś, że jeśli pomysł zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS stanie się faktem, polityk poda się do dymisji. Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii zaprzeczyła jednak prawdziwości tych doniesień za pośrednictwem Twittera.

Jadwiga Emilewicz planuje pójść w ślady Jarosława Gowina? Minister nauki i szkolnictwa wyższego zadeklarował oficjalnie, że po wyborach na pewno nie dojdzie do podwyżki składek ZUS, o której dziś dyskutują internauci. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" polityk stwierdził:

"Nie ma takiego planu i tego nie zrobimy. Ręczę za to swoją wiarygodnością. Gdyby było inaczej, podałbym się do dymisji."

Na temat ewentualnego zniesienia limitu krotności składek mówił za to:

"W oczywisty sposób doprowadzi to do spadku wynagrodzeń tych grup zawodowych, które są kluczowe dla rozwoju nowoczesnego państwa: specjalistów, informatyków, kadry kierowniczej średniego szczebla czy wolnych zawodów. Jeden z tabloidów zarzucił mi, że sprzeciwiając się likwidacji 30-krotności, działam w interesie "bogaczy". To bzdura."

Cysterny wstydu wciąż budzą emocje. Rzecznik PO przegrał w sądzie z PiSCysterny wstydu wciąż budzą emocje. Rzecznik PO przegrał w sądzie z PiSCzytaj dalej

Jadwiga Emilewicz chce się podać do dymisji?

Co ciekawe, portal Money.pl przekazał, że podobną zapowiedź, dotyczącą rzekomej dymisji, poczyniła w rozmowie z redakcją minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. Polityk miała stwierdzić:

"Mój głos na Radzie Ministrów w sprawie zniesienia limitu był jednoznaczny. Zamierzam postąpić identycznie jak Jarosław Gowin. (...) Uważam, że porozumiemy się i z premierem, i z prezesem w sprawie przyszłorocznego budżetu."

Jest to o tyle zaskakujące, że sama Emilewicz skomentowała te doniesienia za pośrednictwem swego oficjalnego profilu na Twitterze. Minister udostępniła artykuł Money.pl, opatrując go słowami:

"Stanowczo dementuję! Nie deklarowałam dymisji. Money.pl, proszę o pilne sprostowanie."

Tekst w niezmienionej formie wciąż znaleźć można na portalu. Pomimo apeli polityk, w nagłówku wciąż zawarta jest bezpośrednia informacja, według której "minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz również zamierza podać się do dymisji, jeśli projekt (zniesienie limitu składek na ZUS - przyp. red.) przejdzie". We wpisie na Twitterze portalu mowa jest za to o "grożeniu dymisją" ze strony działaczki.

Jadwiga Emilewicz Money

Jadwiga Emilewicz dymisja

Jadwiga Emilewicz Twitter

Źródła: Money.pl, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News