Jadwiga Emilewicz dymisja fake
Autor AntyFAKE - 13 Wrzesień 2019

Ważna minister grozi dymisją? Jadwiga Emilewicz odpowiedziała na medialne doniesienia

Jadwiga Emilewicz odejdzie wkrótce z rządu? Portal Money.pl przekazał dziś, że jeśli pomysł zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS stanie się faktem, polityk poda się do dymisji. Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii zaprzeczyła jednak prawdziwości tych doniesień za pośrednictwem Twittera.

Jadwiga Emilewicz planuje pójść w ślady Jarosława Gowina? Minister nauki i szkolnictwa wyższego zadeklarował oficjalnie, że po wyborach na pewno nie dojdzie do podwyżki składek ZUS, o której dziś dyskutują internauci. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" polityk stwierdził: 

"Nie ma takiego planu i tego nie zrobimy. Ręczę za to swoją wiarygodnością. Gdyby było inaczej, podałbym się do dymisji."

Na temat ewentualnego zniesienia limitu krotności składek mówił za to:

"W oczywisty sposób doprowadzi to do spadku wynagrodzeń tych grup zawodowych, które są kluczowe dla rozwoju nowoczesnego państwa: specjalistów, informatyków, kadry kierowniczej średniego szczebla czy wolnych zawodów. Jeden z tabloidów zarzucił mi, że sprzeciwiając się likwidacji 30-krotności, działam w interesie "bogaczy". To bzdura."

Cysterny wstydu wciąż budzą emocje. Rzecznik PO przegrał w sądzie z PiSCysterny wstydu wciąż budzą emocje. Rzecznik PO przegrał w sądzie z PiSCzytaj dalej

Jadwiga Emilewicz chce się podać do dymisji?

Co ciekawe, portal Money.pl przekazał, że podobną zapowiedź, dotyczącą rzekomej dymisji, poczyniła w rozmowie z redakcją minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. Polityk miała stwierdzić:

"Mój głos na Radzie Ministrów w sprawie zniesienia limitu był jednoznaczny. Zamierzam postąpić identycznie jak Jarosław Gowin. (...) Uważam, że porozumiemy się i z premierem, i z prezesem w sprawie przyszłorocznego budżetu."

Jest to o tyle zaskakujące, że sama Emilewicz skomentowała te doniesienia za pośrednictwem swego oficjalnego profilu na Twitterze. Minister udostępniła artykuł Money.pl, opatrując go słowami:

"Stanowczo dementuję! Nie deklarowałam dymisji. Money.pl, proszę o pilne sprostowanie."

Tekst w niezmienionej formie wciąż znaleźć można na portalu. Pomimo apeli polityk, w nagłówku wciąż zawarta jest bezpośrednia informacja, według której "minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz również zamierza podać się do dymisji, jeśli projekt (zniesienie limitu składek na ZUS - przyp. red.) przejdzie". We wpisie na Twitterze portalu mowa jest za to o "grożeniu dymisją" ze strony działaczki.

Jadwiga Emilewicz Money

Jadwiga Emilewicz dymisja

Jadwiga Emilewicz Twitter

Źródła: Money.pl, Twitter

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo