Jarosław Sachajko poseł
Autor Maria Wieczorek - 9 Grudnia 2019

Poseł na Sejm z Biologiczną Bzdurą Roku? W nienaukowy sposób nastraszył wyborców

Jarosław Sachajko, a właściwie jedna z jego wypowiedzi została nominowana do Biologicznej Bzdury Roku. Poseł na Sejm nie popisał się swą naukową wiedzą, przy okazji strasząc wyborców. Co dokładnie powiedział polityk, na którego zagłosowało ponad 10 tys. Polaków?

Jarosław Sachajko wystartował w ostatnich wyborach parlamentarnych z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, gdyż na co dzień pozostaje związany z Kukiz'15. Na pochodzącego z Lublina działacza zagłosowało 10 651 osób. W nowej kadencji poseł objął funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wybrano go też na wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej.

TVP odmówiło emisji spotu Izby Lekarskiej. Rada Języka Polskiego poucza Jacka KurskiegoTVP odmówiło emisji spotu Izby Lekarskiej. Rada Języka Polskiego poucza Jacka KurskiegoCzytaj dalej

Jarosław Sachajko z nietypową nominacją

Szczególnie głośno o polityku zrobiło się jednak z powodu nominacji jego słów do Biologicznej Bzdury Roku "za stwierdzenie (i straszenie), że składniki oznaczone kodem E nie są naturalne". Poseł rzeczywiście wyraził podobną opinię za pośrednictwem Twittera, już w komentarzach poprawiając się, że wcale nie wszystkie wspomniane składniki są nienaturalne. Jego wpis, zawierający także przekierowanie do artykułu Radia Maryja, nie zniknął jednak z platformy społecznościowej.

Czas pokaże, czy Sachajko zwycięży w tym niezbyt zaszczytnym zestawieniu. Wiemy już, że jego opinia będzie konkurowała ze stwierdzeniami Natalii Siwiec, Jessiki Mercedes Kirschner, Ewy Kopacz i Wojciecha Cejrowskiego.

Jarosław Sachajko Biologiczna Bzdura Roku

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Koty w krajach UE mogą poruszać się tylko na smyczy? Prawnicy grożą rządowi pozwem, KE tłumaczy i stanowczo zaprzecza
  2. Popularny bank wydał ostrzeżenie dla wszystkich klientów i prosi ofiary oszustwa o kontakt. "Nie daj się złowić przestępcom"
  3. Jaki grozi posłowi pozwem za cytowanie ośmieszających go słów. Wypowiedź polityka związanego z PiS wyrwano z kontekstu
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci
  6. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  7. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  8. Pikio: Kim jest właściciel, redaktor naczelny? Wszystko o Pikio.pl
  9. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów

Źródło:Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News