Patryk Jaki Twitter
Autor Maria Wieczorek - 8 Grudnia 2019

Jaki grozi posłowi pozwem za cytowanie ośmieszających go słów. Wypowiedź polityka związanego z PiS wyrwano z kontekstu

Patryk Jaki pochwalił Andrzeja Dudę za "objechanie wszystkich powiatów w Polsce i za granicą"? Tak twierdził poseł Sławomir Nitras, publikując słowa działacza na swym profilu na Twitterze. Jak się jednak okazało, wypowiedź ta została wyrwana z kontekstu, a europoseł wybrany z list PiS zagroził politycznemu oponentowi pozwem.

Patryk Jaki został skrytykowany przez wielu internautów za ośmieszający go cytat, zdobywający w przestrzeni internetowej coraz większą popularność. Po sieci zaczął bowiem krążyć film, na którym można było usłyszeć, jak polityk na antenie TVN24 mówi o Andrzeju Dudzie:

"Jest aktywnym prezydentem. Do tej pory chyba udało mu się odwiedzić wszystkie powiaty i w Polsce, i za granicą."

Olga Tokarczuk miała nie zapłacić podatku od Nobla. Co z realizacją obietnicy ministra?Olga Tokarczuk miała nie zapłacić podatku od Nobla. Co z realizacją obietnicy ministra?Czytaj dalej

Patryk Jaki i zagraniczne powiaty, o których nie mówił

Słowa te udostępnił na swym profilu na Twitterze także poseł Sławomir Nitras. Jego post został polubiony przez prawie 2 tys. osób, a ponad 200 podało go dalej. Jak się jednak okazało, polityk zaufał złośliwie wyciętemu filmikowi, który miał niesłusznie ośmieszyć Jakiego. Wypowiedź europosła została na nim wyrwana z kontekstu, gdyż w rzeczywistości opisywał Andrzeja Dudę w taki sposób:

"Jest aktywnym prezydentem. Do tej pory chyba udało mu się odwiedzić wszystkie powiaty i w Polsce i za granicą dobrze nas reprezentuje."

Jak więc widać, Jaki nie mówił o żadnych zagranicznych powiatach, a jego zdanie zostało po prostu przerwane na filmiku w połowie. Europoseł zapytał Nitrasa we wpisie na platformie społecznościowej, czy usunie swój post i przeprosi, czy ma go "wysłać do sądu". Post nadal zobaczyć można jednak na profilu parlamentarzysty. Ewentualne przeprosiny także nie pojawiły się dotąd w przestrzeni internetowej.

Co ciekawe, Patryk Jaki udostępnił nawet dłuższy filmik, na którym pokazał, że rzeczywiście jego wypowiedź miała całkowicie inny sens i cel. Polityk ostatecznie go jednak usunął z niewiadomych przyczyn.

Patryk Jaki powiaty

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Biała furgonetka i historia o porwaniach ludzi dla narządów. Popularny na Facebooku fake powraca nie tylko w Polsce
  2. Le Monde: Hakerzy powiązani z Rosją zaatakowali sztab Macrona. Wykradli maile przed wyborami prezydenckimi 2017
  3. Olga Tokarczuk wygłosiła przemowę noblowską. W gorzki sposób poruszyła temat fake newsów

Źródło: Twitter
Foto: Onet News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News