Wikimedia Commons/MEDIA WNET
Autor Piotr Burakowski - 25 Sierpnia 2020

Kontrowersyjny cytat o “małoletnich zwyrodnialcach”. Czy to słowa abp. Józefa Michalika?

Na Facebooku krąży grafika z abp. Józefem Michalikiem, któremu przypisano następujące słowa: “Kościół musi zacząć walczyć z nieletnimi gerontofilami! Dość gwałcenia niewinnych księży przez małoletnich zwyrodnialców!”. Cytat jest tymczasem nieprawdziwy, gdyż nie ma jego źródła.

Pamiętajmy, że dotychczas w sieci niejednokrotnie krążyły już fałszywe cytaty, które przypisywano arcybiskupowi. Popularny był m.in. fałszywy cytat, brzmiący: "Za gwałty odpowiedzialne są kobiety, a za pedofilię dzieci".

abp. Jóżef Michalak

Kontrowersyjne słowa abp. Michalika z 2013 roku

Arcybiskup wzbudza wciąż duże kontrowersje ze względu na słowa, które wypowiedział podczas rozmowy na antenie TVN24.

"(…) Wiele tych molestowań by udało się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości, ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo, i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga" – przekonywał w październiku 2013 roku abp. Józef Michalik.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  2. Minister środowiska podał fałszywy tweet, by pokazać, że ma rację

Powyższe słowa duchownego spotkały się z negatywnym oddźwiękiem, ponieważ interpretowano je jako stwierdzenie, że za molestowanie odpowiedzialne są ofiary – dzieci. Dlatego stąd do dziś tak duże zainteresowanie przypisywaniem fałszywych słów arcybiskupowi.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Wikimedia Commons / MEDIA WNET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News