Kaja Godek.
Autor Piotr Burakowski - 24 Sierpnia 2020

Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek

Czytelnik AntyFAKE.pl zwrócił uwagę na tweety z konta przypisanego do Kai Godek, które wzbudziły u niego wątpliwości co do autentyczności. Po naszej weryfikacji okazało się, że działaczka Pro-life doczekała się około 10 fałszywych kont na Twitterze i obecnie jest aktywna tylko na Facebooku.

Na pierwszy rzut oka najbardziej wiarygodne wydaje się konto @UrszulaKaja (Kaja Urszula Godek), o którego weryfikację poprosił nas Czytelnik.

Obrazoburcze treści

Już przypięty tweet informuje: "Uwaga!!! W związku z dużym wysypem fake kont związanych z moją osobą na twitterze informuje, że tylko i wyłącznie konto z dopiskiem @UrszulaKaja jest moim prawdziwym kontem". Opis konta zawiera zaś następujące informacje: "Działaczka Pro-life, Anglistka, Mężatka, Matka 2 dzieci, Pochodzę z Warszawy".

Podejrzenia wzbudzają jednak same tweety o wyjątkowo obrazoburczej treści, jak na przykład: "Czarna jest właściwie najniższą rasą ludzką na świecie". "Na ogół nie lubię czarnych, ale tacy z konserwatywnymi poglądami jeszcze jakoś przejdą". "Szanowni Państwo! Proszę się nade mną zlitować i przestać wysyłać mi GIFy, filmiki z p*****mi i koreańskimi obojnakami".

Fake news: zarzucili, że Polska nie miała swego ambasadora w MińskuFake news: zarzucili, że Polska nie miała swego ambasadora w MińskuCzytaj dalej

Godek aktywna tylko na Facebooku

Redakcja AntyFAKE.pl skontaktowała się z Fundacją Życie i Rodzina, którą zarządzają Kaja Godek i Krzysztof Kasprzak. Powiedziano nam, że Kaja Godek nie prowadzi obecnie żadnego konta na Twitterze i jest aktywna wyłącznie na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Minister środowiska podał fałszywy tweet, by pokazać, że ma rację
  2. Szczerski powiedział nieprawdę o byłym prezydencie. Chodziło o wybory na Białorusi

Przypomnijmy, że Twitter w czerwcu 2019 roku zablokował oficjalne konto Kai Godek (@GodekKaja) na Twitterze. Chodziło o wpis, w którym działaczka przekonywała m.in., że homoseksualizm "to wstęp do pedofilii", co rzecz jasna jest nieprawdą. Lecz już po 12 godzinach konto zostało odblokowane. Obecnie konto @GodekKaja, decyzją Twittera, ma status zawieszonego.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News