Jurek Owsiak wybory prezydenckie
Autor Maria Wieczorek - 16 Grudnia 2019

Media spekulowały, że Jurek Owsiak powalczy o prezydenturę. Aktywista odniósł się do plotek na swój temat

Jurek Owsiak kandydatem na prezydenta w nadchodzących wyborach? Podobne spekulacje trafiały w ostatnim czasie na strony główne największych krajowych redakcji. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydował się więc ostatecznie do nich odnieść.

Jurek Owsiak znany jest przede wszystkim jako twórca WOŚP, który od lat organizuje gigantyczne zbiórki charytatywne. Kiedy kilka tygodni temu w mediach pojawiły się pogłoski, jakoby aktywista planował start w nadchodzących wyborach prezydenckich jako kandydat niezależny lub wspierany przez Platformę Obywatelską, sprawę komentowało w bardzo emocjonalny sposób wielu internautów. Nikt nie wiedział jednak, jak naprawdę do podobnych plotek odnosi się sam Owsiak.

Hołownia komentuje plotki o kontrowersyjnym źródle finansowania swojej kampanii. Miała za nim stać polska miliarderkaHołownia komentuje plotki o kontrowersyjnym źródle finansowania swojej kampanii. Miała za nim stać polska miliarderkaCzytaj dalej

Jurek Owsiak nie będzie kandydował na prezydenta

W nowym wywiadzie dla "Wprost" aktywista ostatecznie skomentował doniesienia o swym rzekomym wyborczym starcie. Jurek Owsiak z pełnym przekonaniem stwierdził, iż nie chciałby być prezydentem. Wyjaśnił także, dlaczego postrzega sprawę w taki sposób:

"Wolałbym być hydraulikiem, który sprawdza, gdzie rury popękały. Czułbym się o wiele bardziej przydatny niż na stanowisku prezydenta. To jest nudna praca, słabo zorganizowana. Prezydent Lech Wałęsa uzmysłowił nam, że w ten urząd wpisany jest konflikt. Z kolei obecny prezydent raczej dyskredytuje prezydenturę, niż ją buduje. Przypomnę nocne ślubowanie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Dla mnie kandydowanie na urząd prezydenta nie ma sensu."

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Wilcze fake newsy z korzyścią dla myśliwych. Brutalny filmik, który miał pochodzić z Podkarpacia, został nakręcony w innym miejscu
  2. 'Cenzura nie przejdzie'. Uchylono zakaz publikacji niewygodnych dla władzy materiałów Tygodnika Zamojskiego
  3. Pamiętacie zmanipulowany tekst z mapą z zanieczyszczeniami powietrza w Polsce? Udostępnił go prezydent Andrzej Duda

Źródło:Wprost
Foto: Ralf Lotys

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News