Koalicja Obywatelska wybory
Autor Michalina Kobla - 14 Października 2019

Mylące logo Koalicji Obywatelskiej na kartach wyborczych. Przypominało kratkę do zakreślenia

Koalicja Obywatelska według częściowych wyników wyborów parlamentarnych (po podliczeniu głosów z 91,92 proc. obwodowych komisji) zdobyła 26,77 proc. głosów. Na portalach społecznościowych głośno jest jednak o ewentualnym wpływie umieszczenia loga komitetu na kartach wyborczych na ostateczny rezultat. Głosujący mogli bowiem pomylić symbol z kratkami do zakreślenia wybranego kandydata.

Koalicja Obywatelska wyjdzie z wyborów parlamentarnych 2019 jako druga siła polityczna w kraju. Z częściowych wyników (91,92 proc. obwodowych komisji) wynika, że swój ważny głos oddały na nią bowiem 4 424 234 osoby w przypadku listy do Sejmu i 5 810 831 w przypadku listy do Senatu. Internauci wskazują dziś jednak na fakt, iż niektórzy obywatele, którzy chcieli wesprzeć właśnie KO na drugiej z kart, mogli popełnić przy głosowaniu bardzo nietypowy błąd.

Gwiazdowski twierdzi, że Astrid Lindgren otrzymała literackiego Nobla. Nigdy do tego nie doszłoGwiazdowski twierdzi, że Astrid Lindgren otrzymała literackiego Nobla. Nigdy do tego nie doszłoCzytaj dalej

Koalicja Obywatelska: problem z logiem na kartach wyborczych

Komitet zdecydował się bowiem na umieszczenie na kartach swojego loga w kwadratowej ramce. Co ciekawe, część głosujących pomyliła symbol z kratką do głosowania, zostawiając w nim znak X. Tym samym nie oddali więc ważnego głosu na wybraną przez siebie siłę polityczną.

Nie wiadomo, jak powszechny był to błąd. Z postów publikowanych przez internautów na portalach społecznościowych wynika, że do pomyłek doszło w różnych częściach kraju. Jeden z użytkowników Twittera przekazał, że jego komisji pojawiło się 5 tego typu kart na 1206. Inny wspomniał o 15 błędnych zaznaczeniach nazwiska kandydatki Koalicji Obywatelskiej w innej miejscowości.

Koalicja Obywatelska wybory

Koalicja Obywatelska karta

Źródła:Facebook, Twitter
Foto: Flickr (Lukas Plewnia) / Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News