Konfederacja TVP
Autor AntyFAKE - 9 Październik 2019

Konfederacja po raz drugi wygrała przed sądem z TVP. Sprawa przeprosin w Wiadomościach powraca

Konfederacja po raz drugi wygrała z Telewizją Polską przed sądem. Kolejna sprawa dotyczyła także kwestii pominięcia wyniku komitetu w prezentowanym w "Wiadomościach" sondażu oraz przeprosin, które nadawca wyemitował po poprzedniej sądowej porażce. Stacja będzie musiała opublikować sprostowanie.

Konfederacja zdecydowała się po raz kolejny pozwać TVP w trybie wyborczym. O tym, że działacze komitetu planowali podobny krok, informowaliśmy już 5 października. Robert Winnicki zapowiedział wówczas tego rodzaju posunięcie, komentując osobliwe przeprosiny, które nadawca wyemitował po pierwszej przegranej sprawie:

"To jest tak: podchodzi człowiek na wymuszone przeprosiny, mówi "przepraszam", po czym pluje w twarz. To jest mniej więcej ten poziom, który telewizja, mylnie zwana publiczną, zaprezentowała. Po raz kolejny zresztą. (...) My nie pozostawimy tego bez reakcji. Po pierwsze dlatego, że w naszym przekonaniu oni znowu złamali prawo. To nie może być tak, że te przeprosiny, czy pseudoprzeprosiny wyglądają tak, jak wyglądają. Ten materiał już sam w sobie był zmanipulowany i niezgodny z wyrokiem sądu, więc złożymy na to skargę i zażądamy od sądu egzekwowania takich przeprosin, jakie zostały zasądzone. (...) W poniedziałek rano stawiamy się w sądzie z dwoma rzeczami. Po pierwsze, w tym materiale znów pojawiły się manipulacje, które są do zaskarżenia w trybie wyborczym i to robimy. (...) Plus będziemy żądać od sądu, aby on wyegzekwował od "Wiadomości" realizację poprzedniego wyroku."

Nie żyje Jan Szyszko. Czy PiS może zgłosić nowego kandydata na jego miejsce na liście?Nie żyje Jan Szyszko. Czy PiS może zgłosić nowego kandydata na jego miejsce na liście?Czytaj dalej

Konfederacja znów wygrała przed sądem z TVP

Już 8 października Robert Winnicki poinformował o sukcesie komitetu w tej sprawie. Za pośrednictwem swego profilu na Twitterze przekazał:

"Po raz drugi wygraliśmy z Wiadomościami TVP w sądzie. Urbanoidy z Woronicza będą musiały przeprosić za manipulacje zawarte w poprzednich "przeprosinach" nakazanych przez sąd i opublikować rzetelny materiał."

Dokładną treść postanowienia opublikował na Twitterze Jakub Kulesza. Czytamy w nim, że Telewizja Polska dostała "zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o tym, jakoby spośród sondaży przeprowadzonych w podobnym okresie co sondaż poparcia dla partii politycznych przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" (...) żaden inny sondaż nie dawał Konfederacji szans na wejście do Sejmu". Nadawca ma obecnie zakaz rozpowszechniania materiału z pierwszymi przeprosinami. Stacja musi także sprostować wyżej opisane, nieprawdziwe informacje oraz wyemitować w "Wiadomościach" nowe przeprosiny. 

Źródło: Twitter

Zobacz także

  1. Skargi na TVP i Polskie Radio podczas kampanii wyborczej. Zastrzeżenia zgłosiły cztery osoby
  2. Po Twitterze krąży zdjęcie rzekomej ofiary Tymoteusza Szydło. Dziewczyna nie ma z nim nic wspólnego
  3. Wieści24 rozliczają Kaczyńskiego z obietnicy wyborczej. Redaktor najpewniej źle ją zrozumiał
  4. Watykan stanął na krawędzi bankructwa? Współpracownik papieża Franciszka zaprzecza
  5. PiS złożyło kolejne protesty wyborcze. W ślady partii idzie Koalicja Obywatelska
  6. Ewa Chodakowska ofiarą internetowego oszustwa. Ktoś bezprawnie wykorzystał jej wizerunek