Koronawirus
Autor Piotr Burakowski - 6 Października 2020

Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej

Koronawirusem mogło zakazić się dotychczas już około 10 proc. ludności świata – podaje WHO. Na całym świecie liczba zakażonych przekroczyła już 35 mln – wynika zaś z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Z powodu koronawirusa zmarło do tej pory ponad milion osób – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

O tym, że około 10 proc. populacji zakaziło się koronawirusem poinformował dyrektor WHO ds. sytuacji kryzysowych dr Michael Ryan. Miało to miejsce na posiedzeniu rady zarządzającej WHO.

Koronawirus: liczba zakażeń

Michael Ryan wezwał rządy do dalszego przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ekspert zaprezentował szacunki, zgodnie z którymi prawdziwa liczba infekcji koronawirusem może być ponad dwudziestokrotnie wyższa od oficjalnych danych. Wspomniał o ponad 35 mln potwierdzonych przypadków Covid-19.

Nie przegap żadnego tekstu. Obserwuj AntyFAKE.pl w Google News

Szczepionki na Covid-19

Przypomnijmy, że w najbliższym czasie polski resort zdrowia zakupi około 20 mln dawek szczepionki na koronawirusa, które będą rekomendowane oraz finansowe ze środków publicznych. Reglamentowanie preparatu pozwoli na zabezpieczenie grup ryzyka. Poza tym, z racji tego, że będą to nowe preparaty, konieczne będzie szczegółowe monitorowanie wszystkich ewentualnych skutków ubocznych. Szczepionka trafi do naszego kraju już w grudniu tego roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie, to nie fake news. Uderzające wpadki w programie TVP Info
  2. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje

Dodajmy, że dziennik "Rzeczpospolita" zapytał, czy w wypadku rosnącej dobowej liczby zakażeń w Polsce, rząd powinien wprowadzić kolejne obostrzenia. 47,9 proc. respondentów odpowiedziało "tak", zaś odpowiedzi "nie" udzieliło 31,2 proc. ankietowanych. Zdania w sprawie nie miało z kolei 20,9 proc. badanych.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News