Donald Trump i Melania Trump
Autor Piotr Burakowski - 2 Października 2020

Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje

Donald Trump już w lutym mówił o “zabójczym” koronawirusie SARS-CoV-2. Były to jednak prywatne rozmowy, podczas gdy w oficjalnych wystąpieniach polityk twierdził, że wirus nie jest groźniejszy od grypy – dowiadujemy się z książki “Rage” dziennikarza Boba Woodwarda.

Bob Woodward zasłynął przede wszystkim ujawnieniem wraz z Carlem Bernsteinem afery Watergate. Teraz zaś pokazuje, że Donald Trump doskonale zdawał sobie sprawę z zagrożenia, jakie stwarza koronawirus, lecz wolał, by opinia publiczna była tego nieświadoma.

“Chciałem zawsze to umniejszać”

W książce "Rage" czytamy, że w marcu Donald Trump wyznał dziennikarzowi, iż jego publiczne wypowiedzi na temat koronawirusa były częścią "strategii celowego umniejszania zagrożenia". – Chciałem zawsze to umniejszać. Wciąż chcę to umniejszać, aby nie wywoływać paniki – przekonywał Donald Trump.

trump - rage

7 lutego w rozmowie z Bobem Woodwardem Donald Trump stwierdził: "Oddychasz powietrzem i tak się to przenosi. Więc jest bardzo zdradliwy. (...) Jest znacznie bardziej zabójczy niż nawet najintensywniejsze grypy". – To coś zabójczego – uważał prezydent USA.

Z kolei trzy dni później Donald Trump w rozmowie ze stacją Fox Business przekonywał, że jeśli chodzi o koronawirsa, to "wszystko będzie dobrze".

Co więcej, Donald Trump podczas konferencji w Białym Domu powiedział, że bagatelizował koronawirusa, aby dodać otuchy Amerykanom i nie wywoływać paniki w Stanach Zjednoczonych.

Testy na koronawirusa nie są wiarygodne? Ekspert odpowiadaTesty na koronawirusa nie są wiarygodne? Ekspert odpowiadaCzytaj dalej

Trump jako największe źródło fake newsów dot. COVID-19

Przypomnijmy, że naukowcy z Cornell University, jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, który należy do Ligi Bluszczowej, przeanalizowali 38 mln anglojęzycznych artykułów na temat pandemii. Okazało się, że największym inicjatorem fake newsów i teorii spisowych na temat koronawirusa jest prezydent USA Donald Trump.

Badacze sprawdzili, że spośród 38 mln artykułów ponad 1,1 mln zawierała treści niezgodne z prawdą. Badanie wyróżniało 11 największych teorii spiskowych i najgorszych mitów na temat pandemii.

Nie przegap żadnego tekstu. Obserwuj AntyFAKE.pl w Google News

Na pierwszym miejscu zalazło się propagowane przez Donalda Trumpa branie leków na malarię, które jego zdaniem miałoby uchronić przed zakażeniem. Twierdzenie prezydenta wywołało więcej dezinformacji niż pozostałe tematy łącznie.

Dodajmy, że Stany Zjednoczone mają jak na razie najwyższy wskaźnik śmiertelności na koronawirusa ze wszystkich państw świata. W USA zmarło dotychczas już ponad 200 tys. mieszkańców.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Premier Norwegii przeprosiła za lockdown? Informacja poruszyła internet
  2. “Zachorujecie, to stracicie wynagrodzenie!”. TVP straszy pracowników i wprowadza ich w błąd

Media poinfromowały dziś, że Donald Trump i jego żona Melania mają koronawirusa. Niewykluczone, że polityk zaraził się od Hope Hicks, jednej ze swych doradczyń.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: AFP / EAST NEWS

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News