Siedziba TVP
Autor Piotr Burakowski - 1 Października 2020

“Zachorujecie, to stracicie wynagrodzenie!”. TVP straszy pracowników i wprowadza ich w błąd

“Kwarantanna trwa 30 dni – wtedy ty i twoi koledzy nie możecie pracować, wypadacie z projektów i tracicie wynagrodzenie! Do gry możesz wrócić po odbyciu kwarantanny” – brzmi informacja umieszczona na plakacie w siedzibie TVP. O sprawie informuje “Press”.

"Ryzyko! Spotkanie z osobą spoza drużyny! Kwarantanna! Nie pracujecie – nie zarabiacie!" – czytamy dalej na plakacie. Plakat znalazł się nie tylko w siedzibie TVP przy ul. Woronicza, ale i w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy pl. Powstańców Warszawy.

Pomijając co najmniej dyskusyjny wydźwięk plakatu (gdzie zawarto także porady dot. higieny), warto podkreślić, że TVP wprowadza w błąd pracowników. Kwarantanna bowiem od początku pandemii nigdy nie trwała 30 dni.

TVP - Twitter

Izolacja domowa – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia – trwa obecnie 10 dni, jeżeli u pacjenta nie wystąpiły objawy COVID-19. Natomiast gdy w czasie izolacji domowej wystąpią objawy koronawirusa, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej postanawia o przedłużeniu izolacji. Jej zakończenie może nastąpić nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów.

Nie przegap żadnego tekstu. Obserwuj AntyFAKE.pl w Google News

Telewizja łamie prawo?

Co więcej, jak zasugerowała dziennikarka "Gazety Wyborczej", Adriana Rozwadowska, TVP "igra" z art. 218. Kodeksu karnego, który mówi m.in.:

"§ 1a. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

"§ 3. Osoba określona w § 1a, która będąc zobowiązana orzeczeniem sądu do wypłaty wynagrodzenia za pracę lub innego świadczenia ze stosunku pracy, obowiązku tego nie wykonuje, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3".

tvp

TVP odpowiada

Biuro prasowe TVP odpowiedziało "Pressowi", że plakaty "kompleksowo odnoszą się do kwestii profilaktyki SARS-CoV-2". Telewizja poinformowała także, że zostały one zaprojektowane i wykonane na przełomie marca i kwietnia.

"Plakat ma formułę nieco humorystycznej, edukacyjnej gry planszowej, w której zachowana jest ciągłość i logika poszczególnych jej etapów, mająca na celu w przystępny sposób wyjaśnić zasady higieny pracy w okresie pandemii” – brzmi komunikat TVP.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Badacze wiedzą, kto jest największym źródłem “fejków” o Covid-19. To wysoko postawiony człowiek
  2. Duda zatrudnił członka rodziny jako degustatora win? Przyglądamy się popularnej grafice

TVP dodała, że "ostrzeżenie o konsekwencjach będących wynikiem niezastosowania się do norm sanitarnych jest wyrazem troski o życie i zdrowie pracowników i współpracowników Spółki".

Źródło: "Press"
Foto: ARKADIUSZ ZIOLEK / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News