Program W tyle wizji TVP Info
Autor Piotr Burakowski - 5 Października 2020

Nie, to nie fake news. Uderzające wpadki w programie TVP Info

Serwisy internetowe, takie jak Onet, Wirtualne Polska, naTemat.pl, Koduj24 czy nczas.com napisały, że w programie “W tyle wizji” TVP Info pojawiły się rażące błędy w przedstawianiu na pasku widzów, którzy dzwonią do studia. Media opierały się na doniesieniach z Twittera.

AntyFAKE.pl pokazywał już, że czasem internauci podają fałszywe informacje dotyczące publicznego nadawcy. Tak było w wypadku opisywanego przez nas domniemanego materiału o wypędzaniu koronawirusa ze szkół przez księży czy relacji TVP z koncertu na 40-lecie Solidarności.

Dlatego szczegółowo sprawdziliśmy, czy tym razem rzeczywiście doszło do błędów. Okazało się, że tak, a potwierdzają to zrobione przez nas zrzuty ekranu, które zamieszczamy na samym dole tekstu.

Media piszą o pomyłce

"Żenujące wpadki w TVP Info. Powtarzają się nagminnie" – pisze Wirtualna Polska. "Na to poszły 2 mld zł. Żenujące napisy na paskach w programie TVP zaskoczyły widzów" – zwraca uwagę naTemat.pl. "Kto płaci miliardy na TVP? Hanna Zlublina i Stanisław Starnowa. Kolejna wpadka na pasku w reżimówce" – komentuje znany z podawania nieprawdziwych informacji serwis nczas.com.

Wszystkie serwisy podpierają się zrzutami ekranu z programu "W tyle wizji Extra" TVP Info, które opublikowano na Twitterze. Chodzi przede wszystkim o kadry z wydania przypadającego na 1 października 2020 roku, które poprowadziły Dorota Łosiewicz i Magdalena Ogórek.

ogorek twitter

Pomyłka więcej niż w jednym wydaniu

Jako pierwsza do studia zadzwoniła Małgorzata z Krakowa, którą na pasku oznaczono następująco: "mówi Małgorzata, Kraków". Lecz pomyłka zdarzyła się już przy kolejnym telefonie. Dzwoniła Małgorzata, tym razem z Kłobucka, a widzowie ujrzeli napisy: "mówi Małgorzata Skłobucka", a po chwili "mówi Małgorzata Skłobucka, Kłobuck".

Nie przegap żadnego artykułu. Obserwuj AntyFAKE.pl w Google News

Do programu dzwoniła także m.in. Hanna z Lublina, która wspomniała, że jest lekarzem. Na ekranie pojawiło się: "mówi Hanna Zlublina", później zaś "mówi Hanna Zlublina, Lublin".

Na screenach z Twittera widzimy także kadr z wydania "W tyle wizji Extra" z 2 października 2020 roku, które poprowadzili Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki. Screen z Twittera zawiera pasek: "mówi Stanisław Starnowa, Tarnów". Tymczasem, gdy obejrzymy nagranie, najpierw pojawia się "mówi Stanisław Starnowa", a następnie "mówi Stanisław Starnowa, Tarnów".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trump się broni: “to fake news”. Afera z prezydentem USA
  2. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje

Poprosiliśmy o komentarz w sprawie pomyłek Magdalenę Ogórek, najbardziej rozpoznawalną twarz "W tyle wizji". Dziennikarka podczas rozmowy z nami odmówiła komentarza; powiedziała, że nie chce wychodzić przed szereg, bo program jest efektem pracy zespołowej.

W tyle wizji

W tyle wizji

W tyle wizji

W tyle wizji

W tyle wizji

W tyle wizji

W tyle wizji

W tyle wizji

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: screen ze strony tvp.info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News