Koronawirus: czy szkoły zostaną zamknięte
Autor Piotr Burakowski - 8 Października 2020

Ministerstwo Edukacji dementuje fake newsa ws. nauki zdalnej

W internecie pojawiła się informacja o zawieszeniu wszystkich zajęć stacjonarnych w szkołach. Jej autor podszywał się pod Ministerstwo Edukacji Narodowej, informując, że decyzja została podjęta na skutek powstania nowych ognisk koronawirusa. Tymczasem ministerstwo oficjalnie zdementowało takie doniesienia, a internauci w znacznej mierze stwierdzili, że woleliby, aby fake news był prawdą.

"Dementujemy! Nie ma decyzji, aby od 20 października zawiesić wszystkie zajęcia stacjonarne w szkołach. Blisko 99 proc. szkół i placówek w Polsce pracuje stacjonarnie. Tylko w około 1 proc. prowadzone jest nauczanie zdalne lub mieszane. Ta grafika to fake news" – skomentowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Edukacji Narodowej, dołączając wprowadzającą w błąd grafikę.

Koronawirus: czy szkoły zostaną zamknięte

Co ciekawe, pod postem pojawiło się wiele komentarzy, w których napisano, że ministerstwo powinno postąpić właśnie tak jak podano w fałszywej informacji. Internauci argumentowali, że z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem powinno zamknąć się szkoły.

Koronawirus: czy szkoły zostaną zamknięte?

"Byłoby bezpieczniej dla dzieci i nas wszystkich, jakby na jakiś czas szkoła była zamknięta, a dzieci uczyłyby się zdalnie". "Bardzo dobrze, niech dzieci zabiją wirusem swoich dziadków, to na emeryturach zaoszczędzicie". "To tu się nie ma czym chwalić!" – czytamy w komentarzach na oficjalny profilu Ministerstwa Edukacji Narodowej w serwisie Facebook.

Nie przegap żadnego tekstu. Obserwuj AntyFAKE.pl w Google News

Choć pojawiły się także głosy, że szkoły powinny być otwarte. "Dzieci muszą chodzić do szkół. Nauka w domu to nie nauka. Skoro przychodnie są zamknięte, szkoły mają być zamknięte. To ja uważam, że i sklepy trzeba zamknąć i wszelkie galerie. Skoro można uczyć dzieci w domu, nie mając o tym zielonego pojęcia, to przecież chleb, wędlinę czy masło też można sobie zrobić w domu" – oceniła jedna z internautek.

Koronawirus: statystyki

Przypomnijmy, że Polska – podobnie jak ogromna część państw europejskich – notuje wzrost zachorowań na koronawirusa. W naszym kraju z powodu Covid-19 zmarło już 2867 osób. "Mamy 4 280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" – poinformował dziś resort zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wiceprezes KORWiN: “Obowiązek maseczek to prawo nieobowiązujące”. Tak, to prawda
  2. Rewolucja w sprzęcie RTV i AGD? Tak, nadchodzi zmiana, na którą konsumenci czekali latami

Podano, że z powodu COVID-19 zmarło osiem osób, zaś z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami – 68 osób.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News