Adam Niedzielski
Autor Piotr Burakowski - 23 Października 2020

“Scenariusz gorszy od czarnego”. Minister potwierdza nieoficjalne doniesienia

Jeżeli tendencja wzrostu zachorowań się utrzyma, to w przyszłym tygodniu ich dzienna liczba dojdzie do 20-25 tysięcy – stwierdził w piątek na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. – Taki scenariusz jest już gorszy od czarnego – dodawał.

– W tym nadchodzącym tygodniu przesądzi się, czy będziemy mieli do czynienia z dalszą wykładniczą eskalacją pandemii, czy ten charakter wzrostu zachorowań się zmieni – ocenił Adam Niedzielski.

Koronawirus: liczba zachorowań

Minister przybliżył, że spełniają się czarne scenariusze, które mówiły tydzień temu, że liczba zachorowań dojdzie do 15 tysięcy. – Jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to w przyszłym tygodniu (...) będziemy narażeni na ryzyko 20-25 tysięcy dziennych zachorowań. Taki scenariusz jest już gorszy od czarnego – przekonywał.

Polska odnotowuje coraz większe wskaźniki zakażeń koronawirusem. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 przypadkach zakażenia koronawirusem, co stanowi najwyższy dotychczasowy bilans. Adam Niedzielski alarmuje, że od przyszłego tygodnia dzienna statystyka wyniesie prawdopodobnie 20-25 tysięcy, co potwierdza nasze poprzednie doniesienia.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Patryk Jaki poruszył gorący temat, kłamiąc ws. aborcji dzieci
  2. Już nie 500 zł, ale znacznie więcej, kary nałoży nie tylko policja – zmiany w maseczkach

Przypomnijmy, że dziś premier Mateusz Morawiecki poinformował, że cała Polska od soboty stanie się strefą czerwoną, co w znacznej mierze przybliży nas do ostatniego lockdownu.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: YouTube / MedExpress TV

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News