Lech Kaczyński.
Autor Piotr Burakowski - 9 Września 2020

“Małpa w czerwonym”? Tak, to słowa Lecha Kaczyńskiego o dziennikarce TVN24 [WIDEO]

“Jarosław Kaczyński chce zrobić muzeum Lecha Kaczyńskiego, tutaj popis byłego Prezydenta” – brzmi opis materiału, który trafił na stronę główną Wykop.pl. Na załączony wideo słyszymy, jak Lech Kaczyński mówi o jednej z dziennikarek “małpa w czerwonym”. Z racji tego, że w popularnym serwisie pojawiają się czasem fałszywe materiały, zweryfikowaliśmy nagranie, które okazało się prawdziwe.

Jak ustaliśmy, wideo pochodzi z konferencji prasowej w Brukseli z 14 grudnia 2006 roku. Słyszymy na nim, jak Andrzej Krawczyk, ówczesny podsekretarz stanu Kancelarii Prezydenta RP, pyta Lecha Kaczyńskiego: "Czy jeszcze jedno pytanie, czy już kończyć?".

Lech Kaczyński odpowiada wówczas: "Jeszcze jedno pytanie, ale nie od tej małpy w czerwonym". "Proszę?" – dopytuje Krawczyk. "Nie od tej w czerwonym" – stwierdza prezydent.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Bosak spłacił długi z pieniędzy ze zbiórki na chorą na raka? Przybliżamy, o co chodzi w sprawie
  2. Jan Paweł II złagodził kary za pedofilię w Kościele? Tak, to prawda

Prezydentowi chodziło o dziennikarkę TVN24 Ingę Rosińską, która jako jedyna założyła czerwony strój. Lech Kaczyński powiedział, że "była to jedynie prywatna wymiana zdań". Dodawał, że w prywatnych rozmowach różnie nazywa się dziennikarzy i innych ludzi.

Podkreślił, że jego wypowiedź w stosunku do dziennikarki nie była absolutnie związana z jej urodą, bo w tej kwestii – jak ocenił – jest dokładnie odwrotnie.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: TRICOLORS / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News