Opustoszały parking przed sklepem
Autor Piotr Burakowski - 24 Września 2020

Po rekordzie czas nas kolejny lockdown? Premier odpowiada

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 24 września o 1136 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy dobowy bilans, jaki dotychczas nastąpił. Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Brukseli po spotkaniu premierów V4 z szefową KE, czy Polska planuje lockdown.

Szef rządu przybliżył, że w trakcie rozmowy w gronie premierów Grupy Wyszehradzkiej zwrócono uwagę, jak ważna jest chęć uniknięcia kolejnego lockdownu.

Czy w Polsce nastąpi lockdown?

– Wszyscy potwierdziliśmy, że chcemy uniknąć kolejnego lockdownu. Chcemy mieć dobrą równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze służbą zdrowia, o zdrowie publiczne, o zdrowie indywidulanych ludzi – przekonywał Mateusz Morawiecki.

– My w Polsce, ale także w Republice Czeskiej, na Węgrzech zadbaliśmy o to bardzo dobrze, ale przed nami na pewno jeszcze kilka miesięcy, mam nadzieję, że ostatnich kilka miesięcy, oby bardzo krótkich, zmagania z tą pandemią – dodał premier.

Nie skłamał w ankiecie dot. COVID-19, więc nie przyjęli go do szpitala? Ujawniamy kulisy sprawyNie skłamał w ankiecie dot. COVID-19, więc nie przyjęli go do szpitala?Czytaj dalej

Minister zdrowia chwalił się sukcesami w walce z epidemią

Przypomnijmy, że minister zdrowia Adam Niedzielski chwalił się przed ostatnim rekordem zakżeń, jak dobrze Polska radzi sobie z pandemią koronawirusa.

Liczba nowo wykazanych pacjentów nie jest najważniejszym wskaźnikiem przebiegu pandemii. Jest nim to, ile mamy ciężkich przypadków i ile mamy zgonów – powiedział w programie "Jeden na jeden" TVN24 Adam Niedzielski. Dodał, że "w ramach tej statystyki jesteśmy na antypodach, na najlepszych miejscach w Europie".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Czeka nas najdłuższy weekend bez handlu? Tak, to prawda
  2. To słowa o. Rydzyka? “Nie może odmówić współżycia mężowi. Musi zamknąć oczy i myśleć o Polsce”

Tymczasem weryfikacja AntyFAKE.pl pokazała, że słowa polityka odbigają od stanu faktycznego.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Pixabay.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News