Magda Gessler wybory prezydenckie
Autor Maria Wieczorek - 17 Listopada 2019

Tabloid przekazał, że Magda Gessler wystartuje w wyborach prezydenckich. Gwiazda nigdy tego nie potwierdziła

Magda Gessler zostanie kandydatką na prezydenta Polski? Podobne twierdzenia przekazał czytelnikom portal Planeta.pl, opierając się o niedawny artykuł "Faktu". Warto jednak zaznaczyć, że sama gwiazda TVN w żaden sposób nie potwierdziła podobnych doniesień.

Magda Gessler jest obecnie jedną z najpopularniejszych celebrytek w Polsce. W ostatnim czasie w mediach tabloidowych dość niespodziewanie zaczęły pojawiać się twierdzenia, według których Gessler może rozważać start w nadchodzących wyborach prezydenckich. Na czym oparto takie spekulacje? W jednym z odcinków programu "Starsza pani musi fiknąć" restauratorka żartobliwie stwierdziła, że w przyszłości zostanie prezydentem Polski. Rozbawieni fani szybko podchwycili ten pomysł, zauważając przy tym, iż Gessler cieszy się dużo większą przychylnością opinii publicznej niż większość krajowych polityków.

Kraków z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Polsce? To mit, jednak sytuacja jest naprawdę złaKraków z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Polsce? To mit, jednak sytuacja jest naprawdę złaCzytaj dalej

Magda Gessler i plotki o prezydenturze

Sama celebrytka z dystansem podeszła do plotek i chętnie z nich żartowała. Dziennikarze "Faktu" postanowili więc zbadać sprawę i o ewentualne predyspozycje Gessler do otwarcia nowej ścieżki kariery zapytać osoby z jej otoczenia. Bliscy restauratorki chwalili jej kompetencje, znajomości oraz obeznanie w najważniejszych dla prowadzenia polityki państwa dziedzinach. Ostatecznie redakcja zwróciła się więc o komentarz także do samej Gessler. Gwiazda z uśmiechem stwierdziła:

"To byłby niezły psikus w historii Polski, gdyby ludzie chcieli tak kolorowej i odważnej zmiany."

Nie można więc stwierdzić bezpośrednio, że Magda Gessler potwierdziła żartobliwe plotki o swych rzekomych planach startu w wyborach prezydenckich. Nawet jeśli podobna koncepcja zrodziłaby się jeszcze rzeczywiście w jej głowie, na ten moment trudno jest doszukiwać się w medialnych pogłoskach jakichkolwiek politycznych pewników. To jednak nie przeszkodziło portalowi Planeta.pl w publikacji tekstu pod tytułem: "Z kuchni do polityki. Magda Gessler kandydatką na prezydentkę!". W samym tekście brakuje oczywiście potwierdzenia "pewnego" twierdzenia z nagłówka, gdyż sama restauratorka nie przekazała oficjalnie, że planuje wyborczy start. Warto o tym pamiętać, gdy w przestrzeni medialnej zaczynają mnożyć się nazwiska kolejnych domniemanych kandydatów.

Źródła:Fakt, Planeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News