Mateusz Morawiecki
Autor Piotr Burakowski - 13 Października 2020

Premier powiedział nieprawdę ws. nauczania hybrydowego

Premier Mateusz Morawiecki, broniąc decyzji o otwarciu na nowo szkół, podał dziennikarzom nieprawdziwą informację.

– Już powyżej 100 szkół funkcjonuje w cyklu hybrydowym, ale nie chcemy ze względu na 100 szkół w 48 tysiącach placówek w całej Polsce wprowadzać uczenia w trybie zdalnym – powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, uzasadniając decyzję, by w związku z Covid-19 nie zamykać szkół.

Koronawirus: nauka w trybie hybrydowym

Szef rządu wprowadził tym samym innych w błąd, ponieważ dzień wcześniej resort edukacji poinformował, że chodzi o ponad 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonujących w trybie mieszanym, nie zaś o ponad 100.

Dane podane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej mówią, że nauka w trybie hybrydowym jest prowadzona w 811 miejscach, z kolei w 208 zdalnie, a w 47 465 – stacjonarnie.

MEN - Twitter

Premier przekonywał, że nie szykuje żadnych zmian w szkołach. – Po intensywnych dyskusjach z epidemiologami ustaliliśmy, że podejście zaproponowane przez ministerstwo edukacji w sierpniu jest adekwatne – przybliżył Mateusz Morawiecki, który obecnie przebywa na kwarantannie.

Dodajmy, że szkoły, niezależnie od stanowiska sanepidu, zaczęły samodzielnie decydować o zawieszeniu pracy. Wszystko z uwagi na zdrowie dzieci, nauczycieli i ich rodzin.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Czekają nas nowe obostrzenia? Wicepremier potwierdza
  2. Rząd niezauważalnie poluzował obostrzenia. Tłumaczymy, jak to zrobił

Przypomnijmy, że WHO podała, iż w Polsce liczba zgonów na koronawirusa wzrosła o 104 proc. tydzień do tygodnia, a liczba nowych zakażeń – o 93 procent.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: ANDRZEJ IWANCZUK / REPORTER

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News