Nie żyje fake news Elżbieta II
Autor - 4 Grudnia 2019

'Nie żyje królowa Elżbieta II'? Krzywdząca plotka została oficjalnie zdementowana

Nie żyje królowa Elżbieta II? Podobna plotka zalała internet. Przedstawiciele rodziny królewskiej zdążyli ją już stanowczo zdementować.

"Nie żyje królowa Elżbieta II" - taka informacja zalała wczoraj Twittera i serwis komunikacyjny Whatsapp. Serwis RoyalCentral poinformował, że wielu użytkowników sieci sugeruje infrormację o śmierci monarchini. Jej Królewska Mość miała odejść w sobotę rano, z powodu zawału serca w wieku 93 lat. Według fake newsa media utrzymywały informację w tajemnicy.

Specjalista ds. rodziny królewskiej Charlie Procot stanowczo zdomentował podobne doniesienia i przekazał, że "królowa żyje i ma się dobrze". We wtorek monarchini urządziła przyjęcie w Buckingham Palace związane ze szczytem NATO.

Za deepfake’a do więzienia? Chiny planują wprowadzenie restrykcyjnych przepisówZa deepfake’a do więzienia? Chiny planują wprowadzenie restrykcyjnych przepisówCzytaj dalej

Nie żyje królowa Elżbieta II? To fake news!

Spotkanie zorganizowano w Londynie w związku z 70-leciem istnienia Paktu Północnoatlantyckiego. Wśród 29 gości krajów członkowskich znalazła się także polska para prezydencka - Andrzej Duda ze swoją małżonką. Po oficjalnym rozpoczęciu szczytu przez królową Elżbietę brytyjski premier zorganizował kolację, na której dyskutowano o sprawach sojuszu. Dziś odbędzie się kolejny dzień rozmów międzynarodowych.

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News