Niemcy obóz zagłady
Autor Maria Wieczorek - 4 Listopada 2019

"Polski obóz zagłady" na niemieckiej ulotce. Ambasada interweniuje

Niemcy: W Connstatt pod Stuttgartem rozpowszechniane są ulotki, na których użyto fałszywego sformułowania "polski obóz zagłady". Broszury powstały jako zapowiedź uroczystości związanych z rocznicą tragicznej Nocy kryształowej. Ambasada RP w Berlinie podjęła już interwencję w sprawie.

Niemcy w budzących emocje okolicznościach piszą o "polskim obozie zagłady". Fałszywe sformułowanie umieszczono na ulotce stworzonej przez organizatorów uroczystości związanych z rocznicą Nocy kryształowej w Connstatt pod Stuttgartem. Na materiale reklamowym przeczytać można:

"W polskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau komendant obozu Rudolf Hoess latem 1941 roku rozpoczął masowe mordy na sowieckich jeńcach wojennych z wykorzystaniem cyklonu B."

ZUS ujawnił wysokość emerytury Donalda Tuska? TVP przyłapane na kłamstwieZUS ujawnił wysokość emerytury Donalda Tuska? TVP przyłapane na kłamstwieCzytaj dalej

Niemcy o "polskim obozie zagłady"

Polskie Radio skontaktowało się w tej sprawie z reprezentantami ambasady RP w Berlinie. Rzecznik prasowy placówki Dariusz Pawłoś przekazał już, że jej przedstawiciele podjęli stosowną interwencję oraz wytłumaczył:

"Szczerze doceniamy inicjatywę upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej i walkę z przejawami antysemityzmu i rasizmu, ale przykre jest to, że przy okazji rocznicy tak tragicznego wydarzenia jak Noc Kryształowa niemieccy organizatorzy w swoim zaproszeniu piszą, że KL Auschwitz-Birkenau był jakoby polskim obozem zagłady."

Źródło:PAP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News