Patryk Jaki partia
Autor Michalina Kobla - 13 Września 2019

Do jakiej partii należy Patryk Jaki? Przedstawiciele Solidarnej Polski zabrali głos

Patryk Jaki stał się bohaterem licznych medialnych doniesień przez rzekome plany utworzenia własnego stronnictwa wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. W artykule "Polityki", od którego rozpoczęła się publiczna dyskusja w tej kwestii, zawarto twierdzenie o bezpartyjności polityka. Przedstawiciele Solidarnej Polski twierdzą, że nie jest to jednak prawda.

Patryk Jaki był głównym warszawskim oponentem Rafała Trzaskowskiego w ostatnich wyborach samorządowych. Kiedy okazało się, że nie zostanie prezydentem stolicy, działacz podjął inne wyzwanie - walczył o mandat deputowanego Parlamentu Europejskiego. Obecnie Jaki rzeczywiście pracuje w Brukseli, jednocześnie aktywnie angażując się w kampanię Prawa i Sprawiedliwości przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce.

Ważna minister grozi dymisją? Jadwiga Emilewicz odpowiedziała na medialne doniesieniaWażna minister grozi dymisją? Jadwiga Emilewicz odpowiedziała na medialne doniesieniaCzytaj dalej

Patryk Jaki wrócił do Solidarnej Polski?

W serwisie "Polityka" ukazał się 13 września artykuł, którego treść skupia się na obecnych działaniach polityka. Patryk Jaki ma rzekomo budować wokół siebie nowe stronnictwo polityczne wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Tekst powstał z pomocą kilku bliskich Prawu i Sprawiedliwości rozmówców. Jeden z nich miał przypomnieć, że działacz od czasu wystąpienia z Solidarnej Polski w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi pozostaje bezpartyjny.

Jak twierdzą przedstawiciele ugrupowania liderowanego przez Zbigniewa Ziobrę, nie jest to informacja prawdziwa. Niektóre media przekazały oświadczenie reprezentantów wspomnianej siły politycznej, według których Jaki miał do niego powrócić i dziś realnie należeć. Po zakończeniu kampanii działacz złożył rzekomo ponownie deklarację o przystąpieniu, a ta została przyjęta uchwałą Zarządu Krajowego Solidarnej Polski.

Jaki dowód na ten stan rzeczy zaprezentowali przedstawiciele partii? Patryk Jaki wpisał Solidarną Polskę w rubryce o przynależności partyjnej w ankiecie deputowanego do Parlamentu Europejskiego. Rzeczywiście podobną informację znaleźć można na polskojęzycznej stronie internetowej instytucji. Pod oświadczeniem podpisał się Mariusz Gosek, pełniący funkcję sekretarza generalnego Solidarnej Polski.

Do biura prasowego partii skierowaliśmy własne zapytanie w sprawie przynależności partyjnej Patryka Jakiego. Na razie czekamy na odpowiedź.

Patryk Jaki Polityka

Patryk Jaki Solidarna Polska

Źródło: Solidarna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News