Mateusz Morawiecki
Autor Piotr Burakowski - 19 Października 2020

Nowe obostrzenia już za dwa-trzy dni? Morawiecki tłumaczy

Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wypowiedział się o sprzęcie do walki z COVID-19. Powiedział także, czy rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia.

– Druga fala pandemii z punktu widzenia sprzętu musi spotkać się z odpowiednią odpowiedzią państwa, i tak się dzieje – przekonywał Mateusz Morawiecki. Dodawał, że Polska dysponuje wystarczająco dużymi zapasami rękawiczek, maseczek, a także kilkunastoma milionami "najbardziej zaawansowanych" masek dla medyków, tj. FFP2 i FFP3. Polityk ocenił, że zapasy wystarczą na kilka najbliższych miesięcy.

Mateusz Morawiecki wspomniał ponadto, że obecnie do leczenia chorych na COVID-19 wykorzystywanych jest ok. 600 respiratorów, a 800 pozostaje wolnych. Dodał, że w magazynach znajduje się jeszcze ponad dwa tysiące sztuk takiego sprzętu.

Koronawirus: obostrzenia

W kwestii zaś dodatkowych restrykcji Mateusz Morawiecki nie wyklucza, że zostaną one wprowadzone – wówczas zostałyby ogłoszone za dwa lub trzy dni.

– Jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa-trzy dni ogłosimy. Idziemy drogą środka. Ochrona zdrowia i obrona miejsc pracy to droga, którą wybraliśmy – stwierdził szef rządu, który w niedzielę zakończył kwarantannę.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dlaczego czeska minister skrytykowała premiera? Pokazujemy kontekst
  2. Lekarze walczący z Covid-19 unikną odpowiedzialności karnej. Dziątkowski: “zmiana bez większego znaczenia”

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński trafił w poniedziałek na kwarantannę, ponieważ miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W tym samym dniu izolacji został poddany minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: ANDRZEJ IWANCZUK / REPORTER

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News