Rafał Trzaskowski.
Autor Piotr Burakowski - 4 Września 2020

Trzaskowski powiedział nieprawdę ws. PKN Orlen. Zdecydowana reakcja prezesa koncernu

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek chce przeprosin we wszystkich mediach, które powieliły nieprawdziwą informację Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy powiedział w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”, że “miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem”.

Ratusz przeprosił już za słowa Rafała Trzaskowskiego. "W wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim w »Rzeczpospolitej« doszło do omyłkowego wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy. Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do PERN S.A" – napisała na Twitterze rzecznik m. st. Warszawy Karolina Gałecka.

Karolina Gałecka - Twitter.

To jednak nie wystarczyło. Prezes Orlenu Daniel Obajtek domaga się, by sprostowanie na temat jego koncernu pojawiło się w każdym medium, które powieliły nieprawdziwe informacje dotyczące PKN Orlen.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Manipulacja TVP Info. Awaria Czajki zilustrowana zdjęciem z 2015 roku
  2. Biden zasnął na wizji? Fałszywe nagranie stało się hitem sieci

"Z uwagi na to, że nieprawdziwe informacje dotyczące PKN Orlen zostały wielokrotnie powielone, oczekujemy, że przeprosiny ukażą się we wszystkich tytułach, które je opublikowały. W przeciwnym wypadku podejmiemy stosowne kroki prawne" – odpowiedział na Twitterze Karolinie Gałeckiej Daniel Obajtek.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Jakub Kaminski / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News