Fałszywe nagranie z Joe Bidenem.
Autor Piotr Burakowski - 4 Września 2020

Biden zasnął na wizji? Fałszywe nagranie stało się hitem sieci

To wideo stało się bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Widzimy na nim, jak kandydat na prezydenta USA Joe Biden nie udziela wywiadu telewizji DI News, ponieważ gdy ze studia łączy się z nim dziennikarka, ten śpij, a w tle słyszymy chrapanie. Jest to fałszywe nagranie.

Co pokazuje film? Gdy stacja połączyła się z Nowym Jorkiem, pokazano mającego zamknięte oczy Joe Bidena, a w tle rozbrzmiewało chrapanie. Dziennikarka powiedziała: "Obudź się", a następnie stwierdziła rozbawiona, że rozmówca medytuje i uciął sobie krótką drzemkę (wideo zobaczycie tutaj).

To nie Biden, tylko Belafonte

Taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce, tyle że jej bohaterem nie był Joe Biden, tylko 93-letni piosenkarz i aktor Harry Belafonte. Przy czym, gdy obejrzymy nagranie z artystą, nie usłyszymy chrapania. Jego rzecznik prasowy stwierdził, że Belafonte nie spał, jedynie medytował, bo nie działała jego słuchawka i nie słyszał dziennikarki.

Z kolei Joe Biden widoczny na fałszywym filmie został "wycięty" z nagrania, podczas którego polityk rozmawiał na żywo z Hillary Clinton. Bidenowi zdarzyło się kilkakrotnie skierować wzrok w dół, co wykorzystano w omawianym fałszywym nagraniu.

To nie pierwsze fałszywe nagranie z Bidenem

Przypomnijmy, że to nie pierwsze fałszywe nagranie z 77-letnim kandydatem na prezydenta USA. W internecie pojawiło się też wideo, na którym Joe Biden kupuje książki z ćwiczeniami na demencję, choć w rzeczywistości były to lektury dla dzieci.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Manipulacja TVP Info. Awaria Czajki zilustrowana zdjęciem z 2015 roku
  2. Poseł PiS: w 2018 r. obniżono wynagrodzenia posłów o 20 proc. Prawda?

Dodajmy, że w Polsce z ucinania sobie drzemki zasłynął już Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN i poseł Konfederacji. Wygląda na to, że niedawno polityk położył się podczas programu na żywo prowadzonego przez dziennikarkę Agnieszkę Gozdyrę.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Twitter.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News