Twitter
Autor Piotr Burakowski - 29 Września 2020

Twitter uderzył w Rosję z powodu dezinformacji. MSZ zdecydowanie odpowiada

Twitter usunął profil rosyjskiej agencji Ria Novosti z wyników wyszukiwania. Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa takie działanie za “akt cenzury i część kampanii umotywowanej politycznie” – podaje “Dziennik Gazeta Prawna”.

"Wzywamy administratorów Twittera, by zrewidowali politykę ograniczającą prawo odbiorców do swobodnego dostępu do informacji i zrezygnowali z używania antydemokratycznych narzędzi nieuczciwej konkurencji ze strony amerykańskiego mainstreamu informacyjnego wobec alternatywnych źródeł" – poinformowało rosyjskie MSZ.

Rosyjski raport określa działania Twittera "kolejnym aktem cenzury i dyskryminacji wobec mediów rosyjskich". Co ważne, podobne kroki serwis podjął wobec prorządowej rosyjskiej telewizji RT, która jest powszechnie uważana za propagandową.

COVID-19: w jakich województwach robi się najwięcej testówCOVID-19: w jakich województwach robi się najwięcej testówCzytaj dalej

Facebook walczy z rosyjską dezinformacją

Dodajmy, że także Facebook walczy z dezinformacją. Gigant usunął bowiem niedawno trzy sieci dezinformacji powiązane z rosyjskimi służbami, które mogłyby ingerować w nadchodzące wybory prezydenckie w USA.

Co więcej, Facebook nie szczędzi także prezydenta USA Donalda Trumpa; politykowi zarzuca się, że wygrał wybory dzięki szeroko zakrojonej rosyjskiej dezinformacji, choć wciąż nie zostało to jednoznacznie udowodnione.

Facebook usunął 5 lipca wpis Donalda Trumpa, ponieważ zdaniem firmy naruszał on zasady dotyczące zakazu rozpowszechniania dezinformacji na temat koronawirusa.

Donald Trump opublikował na Facebooku wpis, w którym dodał nagranie z fragmentem wywiadu, którego udzielił programowi "Fox & Friends" stacji Fox News. Stwierdza w nim, że dzieci są "niemal odporne" na koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rydzyk uderzył mocno w Kaczyńskiego. TV Trwam wypuściła własny reportaż [ANALIZA]
  2. COVID-19: w jakich województwach robi się najwięcej testów

– To wideo zawiera fałszywe twierdzenie, że grupa osób jest odporna na COVID-19, co narusza naszą politykę dotyczącą szkodliwej dezinformacji ws. COVID – poinformował rzecznik Facebooka. Dodał, że to pierwszy raz, kiedy firma usunęła wpis Trumpa za rozpowszechnianie dezinformacji ws. pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że bilans pandemii w USA przedstawia się najgorzej ze wszystkich państw świata – zmarło tam już ponad 200 tysięcy osób. Joe Biden, konkurent Trumpa w walce o fotel prezydencki, często zwraca uwagę, że obecny prezydent nie poradził sobie z pandemią.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"
Foto: PickPik.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News