Szymon Hołownia wybory prezydenckie
Autor - 3 Grudnia 2019

Za kampanią Hołowni stanie znana miliarderka? Oficjalny komentarz przeczy medialnym doniesieniom

Szymon Hołownia ze wsparciem finansowym Dominiki Kulczyk? Dziennikarz nie podjął jeszcze oficjalnej decyzji o kandydowaniu na prezydenta. Miliarderka zdążyła już jednak skomentować doniesienia mediów w tej kwestii.

Szymon Hołownia to według wielu osób jedyny kandydat po rezygnacji Donalda Tuska, który miałby szansę zagrozić obecnemu prezydentowi w nadchodzących wyborach. "Do Rzeczy" w tekście pt. "Operacja "Celebryta". Kto lansuje Szymona Hołownię na prezydenta?" zasugerowało, że kampanię uderzającą głównie w Andrzeja Dudę zamierza sponsorować Dominika Kulczyk.

Dziennikarz i miliarderka mieli się poznać podczas jednej z licznych akcji charytatywnych, współorganizowanych przez stację TVN. W artykule wspomniano również zamówiony sondaż prezydencki, w którym Hołownia jako chrześcijański demokrata miałby największą szanse w obrębie szeroko pojętej opozycji.

Jachira odpowiedziała na krzywdzącą manipulację. Internauci błędnie twierdzili, że grała w filmie dla dorosłychJachira odpowiedziała na krzywdzącą manipulację. Internauci błędnie twierdzili, że grała w filmie dla dorosłychCzytaj dalej

Dominika Kulczyk publicznie skomentowała pogłoski

Dominika Kulczyk zdecydowała się szybko skomentować podobne doniesienia. Miliarderka przekazała:

"W związku ze spekulacjami medialnymi na temat mojego rzekomego zaangażowania materialnego w kampanię wyborczą pana Szymona Hołowni oświadczam, że pozostając wrażliwą na sprawy społeczne, nie angażuję się, ani nie zamierzam angażować się w żadne działania o charakterze politycznym."

Sam Hołownia pozostaje za to enigmatyczny. Jego ostatni post na Facebooku z 29 listopada brzmi:

"Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. Wiem i widzę, że wielu kolegów i koleżanek z mediów nie wytrzymuje już ciśnienia, ale proszę o odrobinę cierpliwości".

Oznacza to, że dziennikarz aktualnie myśli o swojej kandydaturze. Udział w wyborach prezydenckich to jednak olbrzymi koszt. Praktyka wskazuje, że głównie kandydaci ze sporymi możliwościami finansowymi są w stanie zawalczyć o fotel. Poprzednia, zwycięska kampania Andrzeja Dudy szacowana była na 13 mln złotych.

Najlepsze dziś:

  1. Magda Mołek jest w ciąży? Gwiazda ucięła wszelkie spekulacje mediów
  2. Jachira odpowiedziała na krzywdzącą manipulację. Internauci błędnie twierdzili, że grała w filmie dla dorosłych
  3. Tradycja jedzenia karpia pochodzi z PRL-u? Popularna teoria nie jest w pełni prawdziwa

Źródło: radiozet.pl
Foto: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News