Tomasz Sakiewicz fake Twitter
Autor Michalina Kobla - 14 Października 2019

Fałszywe konto Tomasza Sakiewicza na Twitterze. Wcześniej podszywało się pod Sylwię Spurek

Tomasz Sakiewicz działa aktywnie na Twitterze już od 2009 roku. Niespodziewanie na platformie społecznościowej pojawiło się bliźniaczo podobne do jego profilu konto, którego autor wcześniej podszywał się pod Sylwię Spurek. Jak widać, jego głównym celem jest więc dezinformacja.

Tomasz Sakiewicz korzysta na co dzień ze swego oficjalnego konta na Twitterze, funkcjonującego z nazwą "@TomaszSakiewicz". Na tym samym portalu społecznościowym pojawił się w okolicach wyborów parlamentarnych profil "@TomasSakiewicz" z takim samym zdjęciem w tle, fotografią profilową oraz bardzo podobnym opisem. Jego autor, podszywając się pod dziennikarza, zachęcał do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość oraz krytycznie odnosił się do postulatów Konfederacji.

Mylące logo Koalicji Obywatelskiej na kartach wyborczych. Przypominało kratkę do zakreśleniaMylące logo Koalicji Obywatelskiej na kartach wyborczych. Przypominało kratkę do zakreśleniaCzytaj dalej

Tomasz Sakiewicz: które konto na Twitterze jest prawdziwe?

Warto zaznaczyć, że wcześniej, przed "przemianą" w fałszywe konto Tomasza Sakiewicza, ten sam profil podszywał się pod Sylwię Spurek. Chociaż brakuje na nim wpisów z tamtego okresu, gdyż najpewniej zostały usunięte, łatwo jest odnaleźć sugerujące podobne działania komentarze. Dzięki nim dowiadujemy się, że internauta podawał się za europosłankę Wiosny jeszcze na początku października, a wizualną stronę profilu zmienił w okolicach 11 października, tuż przed minionymi już wyborami parlamentarnymi.

Przypominamy więc, aby w podobnych sytuacjach dokładnie weryfikować, czy za danym profilem stoi ta osoba, za którą się podaje. W innym przypadku możemy bowiem zostać wprowadzeni w niemały błąd.

Prawdziwe konto Tomasza Sakiewicza:

Tomasz Sakiewicz Twitter

Fałszywe konto Tomasza Sakiewicza:

Tomasz Sakiewicz fake

Tomasz Sakiewicz fejk

Tomasz Sakiewicz fejk konto

Komentarze z okresu podszywania się pod Sylwię Spurek:

Tomasz Sakiewicz Sylwia Spurek

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News