Donald Trump
Autor Piotr Burakowski - 2 Października 2020

To koniec Trumpa w kampanii? Ocena położenia polityka po diagnozie Covid-19

Pozytywny wynik testu Donalda Trumpa na SARS-CoV-2 może utrudnić przebieg jego kampanii prezydenckiej przeciwko Joe Bidenowi – pisze “The New York Times”. Wybory odbędą się już 3 listopada.

"Nawet jeśli 74-letni Trump nie będzie miał objawów zakażenia, będzie musiał wycofać się z kampanii i pozostać w izolacji w Białym Domu przez nieznany okres. Jeśli zachoruje, może to wywołać pytania, czy w ogóle powinien pozostać na karcie do głosowania" – czytamy w "The New York Times".

Dziennik zakłada, że nawet jeżeli polityk nie odczuje znacznie choroby, to pozytywny test może okazać się "druzgocący dla jego losów politycznych".

Nie przegap żadnego tekstu. Obserwuj AntyFAKE.pl w Google News

Trump kpił z Bidena

Gazeta zwraca uwagę, że "Trump od miesięcy, z wyjątkiem kilku razy, odmawiał publicznego noszenia maseczki i wielokrotnie kwestionował skuteczność takiej ochrony, kpiąc z Bidena, który zasłaniał usta i nos". Prezydent przekonywał, że korzysta z maseczki wtedy, kiedy "uważa, że tego potrzebuje".

– Nie noszę maseczki jak on. Za każdym razem, gdy go widzisz, ma maseczkę. Może mówić w odległości 200 stóp od ciebie i pojawia się w największej maseczce, jaką kiedykolwiek widziałem – stwierdził Donald Trump, zwracając się do swojego konkurenta Joe Bidena.

Były wiceprezydent odpowiedział zaś, że gdyby każdy nosiłby maseczkę i zachowywał odpowiedni dystans od innych osób, "prawdopodobnie ocaliłoby to setki tysięcy żyć".

"New York Times" przypomina, że sztab Donalda Trumpa w ostatnich tygodniach organizował "coraz bardziej zatłoczone" wiece "wbrew wytycznym dotyczącym zdrowia publicznego".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
  2. Premier Norwegii przeprosiła za lockdown? Informacja poruszyła internet

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone mają jak na razie najwyższy wskaźnik śmiertelności na koronawirusa ze wszystkich państw świata. W USA zmarło dotychczas już ponad 200 tys. mieszkańców.

Źródło: "The New York Times"
Foto: MANDEL NGAN / AFP / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News