Robert Telus
Autor Piotr Burakowski - 27 Sierpnia 2020

Poseł chciał zmanipulować widzów TVP Info. Nie wyszło

Poseł PiS Robert Telus pokazał na antenie “Studio Polska” TVP Info zdjęcie, które miało przedstawiać, jak rozwinięty jest płód w dziesiątym tygodniu ciąży. Tymczasem okazało się, że fotografia na telefonie polityka nie przedstawia – jak twierdził Telus – badania USG “dziesięciotygodniowego Jasia”, tylko lalkę.

Początkowo w studiu dyskutowano na temat jednej z poznańskich restauracji, na wejściu do której umieszczono tablicę z napisem: "Proszę nie wchodzić, jeśli masz objawy COVID-19, rasizmu i homofobii".

robert telus - usg - manipulacja - tvp info

Zdjęcie lalki zamiast zdjęcia USG

Robert Telus nie krył oburzenia takim napisem, by następnie przejść do innego tematu – aborcji; polityk jest jej przeciwnikiem. Doszło wówczas do manipulacji. Poseł przekonywał, że jego córki oglądają program i przesłały mu fotografię dotyczącą tematu rozmowy.

– Przysłały mi zdjęcie USG dziecka dziesięciotygodniowego. Przysłały mi Jasia, to jest Jaś znany Jaś dziesięciotygodniowy, który ma główkę, rączki i nóżki. Czy to jest człowiek, proszę państwa? – zadawał pytanie Robert Telus.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. WHO zmieniła definicję pandemii: fake news czy prawda?
  2. Zdjęcie prezydent Estonii wywołało komentarze. Odpowiadamy, kto naprawdę się na nim znajduje

Na taką fotografię zareagowała Joanna Senyszyn z Lewicy, zwracając uwagę, że "to jest laleczka, to nie jest USG". Inna posłanka poparła słowa Joanny Senyszyn. Prowadzący nie zeragowali jednak na manipulację.

Dodajmy, że na zbliżeniu ujęcia z fotografią, którą pokazał poseł, widać wyraźnie, że nie jest to zdjęcie USG, a widoczna jest na nim tylko plastikowa lalka.

W TVP Info pomylono flagi. Tłumaczenie: “bez wpływu na merytoryczną część programu”W TVP Info pomylono flagi. Jak tłumaczy się stacja?Czytaj dalej

Robert Telus się tłumaczy

Dziennikarka Kalina Błażejowska napisała na Twitterze o zachowaniu Roberta Telusa. "Trzy sceny z ostatniego Studio Polska. 1. Poseł PiS Robert Telus prezentuje zdjęcie USG dziesięciotygodniowego płodu. Spoiler: to nie jest USG."

Polityk tymczasem odpowiedział: "Nie zdążyłem do kamery, a więc prezentuje", dodając zdjęcie USG. "Czyli najnormalniej w świecie okłamał pan widzów" – zwrócił mu uwagę użytkownik Twittera.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: screen – TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News