Studio Wschód TVP Info.
Autor Piotr Burakowski - 26 Sierpnia 2020

W TVP Info pomylono flagi. Tłumaczenie: “bez wpływu na merytoryczną część programu”

W programie “Studio Wschód” TVP Info realizatorzy pomylili flagę rosyjską z holenderską. Gospodarz Maria Przełomiec przeprosiła za błąd na fanpejdżu programu.

"Wszystkich widzów «Studia Wschód» bardzo przepraszamy za błąd grafików, którzy w ostatnim programie w trzech na cztery grafiki pomylili flagę rosyjską z holenderską" – czytamy na Facebooku.

“Na merytoryczną treść programu nie miało to żadnego wpływu”

Maria Przełomiec poinformowała także, że "od piątkowego popołudnia w telewizji nie działał internet i graficy, nie mogąc pobrać naszych plansz, robili je na nowo". Dziennikarka dodała: "Naszą winą jest, że nie wyłapaliśmy ich pomyłki. Pozwolę sobie zauważyć, że na merytoryczną treść programu nie miało to żadnego wpływu".

Pod takim tłumaczeniem pojawiły się sarkastyczne komentarze: "Pamiętajcie, że barwy narodowe Polski są biało-czerwone, a nie czerwono-białe i czasem nie wypowiedzcie komuś wojny". "To tłumaczenie to jakaś żenada". "Freud bardzo wiele by miał do powiedzenia...". "Tylko nie pomylcie polskiej z amerykańska bądź izraelską".

"Studio Wschód" to program publicystyczny o tematyce gospodarczo-politycznej dotyczący obszaru dawnego ZSRR. Jest on emitowany na antenie TVP Info od 2007 roku.

Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolnionyPracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolnionyCzytaj dalej

Nie pierwsza pomyłka

Przypomnijmy, że to nie pierwsza pomyłka publicznego nadawcy, który ma w zwyczaju przepraszać za błędy nie na antenie, tylko w mediach społecznościowych. W "Kwadransie politycznym" przedstawiono fałszywego tweeta jako wpis Jana Grabca, rzecznika prasowego PO.

W fałszywym tweecie, który przypisano Janowi Grabcowi, napisano:

"Liczę, że Unia znajdzie sposób na zablokowanie funduszy UE wynegocjowanych przez rząd PiS. To przykre, ale widocznie ludzie muszą odczuć materialne skutki łamania praworządności – tylko wtedy spojrzą dalej niż do pierwszego każdego miesiąca i przelewu 500 plus i zmienią władzę".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. “Won z Mojego Miasta...”. Żona posła PiS zaatakowała dziewczynę z tęczową torebką?
  2. Popularny serwis straszy lockdownem. Clickbait i manipulacja

Dorota Łosiewicz, prowadząca "Kwadransa politycznego", przeprosiła Jana Grabca na twitterowym profilu programu:

"Bardzo przepraszam rzecznika PO Jana Grabca, że w «Kwadransie Politycznym» zacytowałam tweeta, który nie był jego autorstwa: pochodził z fejkowego konta. Nie było moją intencją wprowadzenie w błąd opinii publicznej, sama padłam ofiarą manipulacji" – napisała Dorota Łosiewicz.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: zrzut ekranu z Vod.tvp.pl / "Studio Wschód"

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News