Viki Gabor Facebook
Autor Maria Wieczorek - 30 Listopada 2019

Viki Gabor inspiruje się Jarosławem Kaczyńskim? Młoda wokalistka skrytykowana za całkowicie fałszywy cytat

Viki Gabor została zwyciężczynią 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, którego finał odbył się 24 listopada w Gliwicach. Niespełna tydzień po tym wydarzeniu po sieci zaczął krążyć całkowicie fałszywy cytat młodej wokalistki, dotyczący rzekomego inspirowania się postacią Jarosława Kaczyńskiego. Na piosenkarkę szybko spadła ogromna krytyka ze strony przeciwników polityki Prawa i Sprawiedliwości.

Viki Gabor jest obecnie jednym z najgłośniejszych nazwisk na polskiej scenie muzycznej. 12-letniej wokalistce udało się bowiem powtórzyć sukces Roksany Węgiel i zwyciężyć tegoroczną Eurowizję Junior. Chociaż wielu fanów w ciepłych słowach komentowało osiągnięcie nastolatki, w sieci nie brakowało także krytyków, którzy atakowali ją między innymi ze względu na romskie pochodzenie. Niespodziewanie w sprawę wmieszany został jeszcze czynnik czysto polityczny.

Na stronie "Kobiety Lewicy" na Facebooku opublikowano zdjęcie Viki Gabor z jej rzekomym cytatem. Młoda wokalistka miała oficjalnie stwierdzić:

"W muzyce, którą tworzę, inspiruje mnie Jarosław Kaczyński. Jest on dla mnie największym autorytetem. Dziękuję, że PiS rządzi Polską i że mogą tutaj rozwijać swoją miłość do muzyki. Kocham Polskę."

Hiszpańska rywalka Gabor skandalicznie obraziła Polskę? Sprawdziliśmy, jak było naprawdęHiszpańska rywalka Gabor skandalicznie obraziła Polskę? Sprawdziliśmy, jak było naprawdęCzytaj dalej

Viki Gabor, fałszywy cytat i narastający hejt

Wpisu nie można uznać za żart chociażby ze względu na opis, w którym administrator strony pytał, co sądzą o tym internauci. Chociaż na wiele sposobów próbowaliśmy sprawdzić, czy Viki Gabor kiedykolwiek nie wypowiedziała podobnych słów pod adresem Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości, nie znaleźliśmy nawet zbliżonego do tego cytatu młodej wokalistki. Słowa te zostały jej więc przypisane w celu zmanipulowania użytkowników Facebooka. Niestety wielu z nich dało się nabrać na tego fake'a, a w komentarzach zaroiło się od stanowczej, często wulgarnej krytyki pod adresem Gabor.

Co ciekawe, na innej grupie na platformie społecznościowej jedna z internautek przekazała, że informowała pod omawianym postem o fałszywości cytatu. Jej komentarz miał jednak zostać usunięty. Tego już nie jesteśmy oczywiście w stanie zweryfikować. Warto jednak zaznaczyć, iż pod postem "Kobiet Lewicy" rzeczywiście zaleźć można głównie wpisy atakujące Gabor albo Kaczyńskiego. Kilka z nich prezentujemy poniżej:

Viki Gabor hejt

Viki Gabor Jarosław Kaczyński

Viki Gabor Facebook

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. Marian Banaś jednak poda się do dymisji? NIK dementuje plotki w specjalnym oświadczeniu
  2. Gdańsk zaznaczony w "Atlasie nienawiści". Władze reagują, aktywiści wprowadzają aktualizację
  3. Smog zagraża tylko mieszkańcom dużych miast? To bardzo szkodliwy mit

Źródło:Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News