Eurowizja Junior Viki Gabor
Autor - 28 Listopada 2019

Hiszpańska rywalka Gabor skandalicznie obraziła Polskę? Sprawdziliśmy, jak było naprawdę

Po zwycięstwie Viki Gabor w Eurowizji Junior nie wszyscy potrafili utrzymać nerwy na wodzy. Internet zalała fala hejtu pod adresem młodej wokalistki. Nienawistne komentarze pojawiły się między innymi na profilu, który podszywał się pod Melani Garcię.

Eurowizja Junior i jej hasło "Podziel się radością" na pewno nie posłużyło wielu fanom konkursowych rywali Viki Gabor. Podczas koncertu w mediach społecznościowych (głównie na Twitterze oraz YouTube) hiszpańscy użytkownicy w mocnych, często niecenzuralnych słowach krytykowali polską piosenkarkę. Byli bowiem przekonani, że to ich reprezentantce należy się statuetka. Sytuację dodatkowo wykorzystali także internetowi trolle.

Viki Gabor inspiruje się Jarosławem Kaczyńskim? Młoda wokalistka skrytykowana za całkowicie fałszywy cytatViki Gabor inspiruje się Jarosławem Kaczyńskim? Młoda wokalistka skrytykowana za całkowicie fałszywy cytatCzytaj dalej

Eurowizja Junior: Viki Gabor ofiarą internetowego hejtu

Nie udało się ustalić narodowości i tożsamości jednego z internautów, który w wyjątkowo agresywny sposób zaatakował nie tylko Gabor, ale także jej fanów. Widzowie Eurowizji Junior poinformali o odrażającym tweecie, życzącym Polakom "śmierci podczas snu". Wielokrotne zgłoszenia profilu sprawiły, że Twitter szybko uznał konto za naruszające zasady serwisu. Mimo to podobna mowa nienawiści pozostawiła pewien niesmak po konkursie, który z założenia miał promować młode talenty krajów europejskich. Co ciekawe, w sieci pojawiły się także fałszywe konta Melani Garcii, które publikowały równie nienawistne, agresywne wpisy. One także zdążyły już jednak zostać usunięte przez administratorów platformy i nie miały z młodą Hiszpanką nic wspólnego. Ich autorzy chcieli zapewne dodać swym działaniom wyjątkowego rozgłosu.

Mimo wielu niepochlebnych komentarzy ze strony hiszpańskich internautów (podkreślamy, że wspomniany tweet był najprawdopodobniej przykładem działania tak zwanego "fake konta"), hiszpańskie jury przyznało Viki Gabor 12 punktów, co przyczyniło się do uzyskania w tej klasyfikacji drugiego miejsca. Ogólne zwycięstwo zapewniły jej przede wszystkim głosy internautów.

Treść jednego z prowokacyjnych tweetów

Eurowizja Junior hejt

NAJLEPSZE DZISIAJ:

1. Jeden z krajów oszukiwał na Eurowizji Junior? Manipulacja wyszła właśnie na jaw
2. Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce dzięki wygranej Viki Gabor? To nie jest wcale pewne
3. UODO upomina rodziców, którzy publikują zdjęcia dzieci w internecie. Pamiętaj o ich bezpieczeństwie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News