Eurowizja Hiszpania
Autor - 28 Listopada 2019

Jeden z krajów oszukiwał na Eurowizji Junior? Manipulacja wyszła właśnie na jaw

Eurowizja Junior dostarczyła w tym roku wiele emocji. Najbardziej niezadowoleni z jej wyników okazali się Hiszpanie, których reprezentantka zajęła 3. miejsce. Co ciekawe, internetowe głosowanie w konkursie miało okazać się dla nich polem do nadużyć.

Eurowizja Junior - w przeciwieństwie do tradycyjnej Eurowizji - rządzi się innymi prawami. Jedną z głównych różnic jest fakt, iż głosować można także na kandydatów ze swojego kraju. Oznacza to, że dzięki mobilizacji fanów i mediom społecznościowym wpływać da się pośrednio na wyniki głosowania. Viki Gabor pod tym względem zmiotła konkurencję, zdobywając 278 połączonych głosów internautów oraz jury, wyprzedzając Kazachstan (227) i Hiszpanię (212).

Media z ostatniego z wymienionych krajów informują o nieoficjalnej instrukcji hiszpańskich fanów: obawiali się zwycięstwa Polki w konkursie, przez co sugerowali wybranie kandydatów z małymi szansami. Istnieją również doniesienia o zmienianiu IP i używaniu trybu prywatnego w celu ponownego oddania głosu na swojego faworyta.

Viki Gabor inspiruje się Jarosławem Kaczyńskim? Młoda wokalistka skrytykowana za całkowicie fałszywy cytatViki Gabor inspiruje się Jarosławem Kaczyńskim? Młoda wokalistka skrytykowana za całkowicie fałszywy cytatCzytaj dalej

Eurowizja Junior i próby oszustw

Taką instrukcję znaleźć można na profilach hiszpańskich fanów Melani Garcia. Zauważyli to polscy internauci, zwracając uwagę na przykry ton przeciwników zwyciężczyni. Jednocześnie hiszpańskie media gratulują Viki Gabor zwycięstwa, a dodatkowego kolorytu sprawie nadaje fakt, że tamtejsze jury podczas programu nadało jej najwyższy wynik spośród innych krajów nie licząc Kazachstanu. Według prowadzącej Idy Nowakowskiej na polską piosenkarkę oddano łącznie 3 077 000 głosów. Zwycięski utwór uzyskał 15% wszystkich internetowych głosów.

NAJLEPSZE DZIŚ:

  1. UODO upomina rodziców, którzy publikują zdjęcia dzieci w internecie. Pamiętaj o ich bezpieczeństwie
  2. "Tragiczny stan Benedykta XVI i niepokojące zdjęcia". Doniesienia o papieżu emerycie są często przesadzone
  3. Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce dzięki wygranej Viki Gabor? To nie jest wcale pewne

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News