Benedykt XVI zdrowie
Autor - 28 Listopada 2019

"Tragiczny stan Benedykta XVI i niepokojące zdjęcia". Doniesienia o papieżu emerycie są często przesadzone

Benedykt XVI, mimo swojego podeszłego wieku, pozostaje stosunkowo aktywny w kręgach kościelnych. Informacje mediów o fatalnym stanie byłego papieża nie do końca odzwierciedlają prawdę. W rzeczywistości zmaga się on z problemami zdrowotnymi, które nie są jednak aż tak poważne.

Benedykt XVI zasłynął jako pierwszy nowożytny papież, który zrzekł się urzędu. Co jakiś czas media obiegają niepokojące informacje o stanie zdrowia 92-letniego duchownego. Okazuje się jednak, że papież zachowuje trzeźwość umysłu, od czasu do czasu przyjmując gości w klasztorze Mater Ecclesiae. NIedawno gościła u niego czeska pielgrzymka. Duchowni poinformowali, że odbyli z Benedyktem XVI 45-minutową rozmowę na temat teologicznych i etycznych spraw, dotykających regionu Europy Środkowej.

Patryk Jaki pozywa Facebooka. “W sieci trwała zorganizowana akcja zniesławiania mnie”Patryk Jaki pozywa Facebooka. “W sieci trwała zorganizowana akcja zniesławiania mnie”Czytaj dalej

Benedykt XVI jest bohaterem szokujących nagłówków

Benedykt XVI coraz częściej staje się bohaterem krzykliwych, dramatycznych nagłówków, głoszących, że jest już w bardzo złym stanie. Po zbadaniu sprawy okazuje się jednak, że papieź nie leży spraliżowany i przykuty do łóżka. Na rzadkich zdjęciach siedzi lub stoi wraz z towarzyszącymi mu goścmi. Wygląd staruszka nie powinien dziwić, w końcu duchowny ma już 92 lata.

Joseph Ratzinger po zakończeniu pontyfikatu zdecydował się na samotną modlitwę i medytację, ukryty dla świata. Wydaje się, że media powinny uszanować jego wolę, wyrażoną przy rezygnacji z urzędu. Sensację rok temu wywołał wywiad brata duchownego, który przyznał, że emerytowany papież cierpi na paraliż i porusza się na wózku inwalidzkim. Dodał jednak, że codziennie rozmawia z nim przez telefon, a także spędza urodziny w bardzo wąskim gronie. Wygląda więc na to, że w jakimś stopniu lekarzom udało się zahamować chorobę, a Benedykt XVI zachował swoje siły umysłowe. Co ciekawe, w kwietniu 2019 r. na łamach niemieckiej gazety „Klerusblatt” ukazał się jego najnowszy artykuł.

Najlepsze dziś:

  1. Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce dzięki wygranej Viki Gabor? To nie jest wcale pewne
  2. Choroba lokomocyjna to typowo ludzka przypadłość? Okazało się, że psy też na nią cierpią
  3. Facebook zapłaci 5 dolarów za wypełnienie ankiety. Przy okazji wyciągnie dużo cenniejsze dane

Źródło: wiara.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News