Warszawa w czerwonej strefie
Autor Piotr Burakowski - 14 Października 2020

Warszawa w czerwonej strefie? Wskazują na to liczby

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wykryto w Warszawie ponad 2,8 tys. nowych przypadków zarażenia koronawirusem. To kwalifikuje stolicę do objęcia czerwoną strefą – podaje Onet. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w czwartek.

Ministerstwo zdrowia, decydując o tym, czy dane miasto lub powiat znajdzie się w czerwonej strefie, bazuje na wskaźniku ECDC, który określa skalę zachorowań w ciągu ostatnich 14 dni na 10 tys. mieszkańców. Jeśli wskaźnik jest wyższy niż 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem na 10 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni, to wprowadza się w danym mieście czy powiecie strefę czerwoną.

Warszawa: czerwona strefa

Stolica kwalifikuje się tym samym do objęcia strefą czerwoną. Dwa dni temu "Gazeta Wyborcza" wyliczyła, że gdyby rząd podejmował decyzję w weekend, Warszawa już znajdowałaby się w czerwonej strefie.

W ciągu ostatnich 14 dni w stolicy odnotowano 2 832 przypadki zarażenia koronawirusem – wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Miasto ma 1 mln 790 tys. 658 mieszkańców (dane Ratusza na dzień 31 grudnia 2019 roku). Dlatego granica między strefą żółtą a czerwoną została przekroczona.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznika Ministerstwa Zdrowia, powiadomił, że informacje o kolejnych strefach pojawią się w czwartek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. O ile procent wzrosła w Polsce liczba zgonów spowodowanych Covid-19? WHO podaje
  2. Premier powiedział nieprawdę ws. nauczania hybrydowego

Przypomnijmy, że rząd powiadomi także jutro o nowych restrykcjach.

Źródło: Onet
Foto: Jakub Kaminski / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News