Cmentarz podczas Wszystkich Świętych
Autor Piotr Burakowski - 6 Października 2020

Wszystkich Świętych: maseczka obowiązkowa na cmentarzu? Odpowiadamy

Minister zdrowia zabrał głos ws. obowiązku noszenia maseczek na cmentarzach. Takie pytanie padło na dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której Adam Niedzielski zapowiedział politykę “zero tolerancji” dla osób łamiących obowiązujące obostrzenia – podaje “Rzeczpospolita”.

– Na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i jest on niezależny od strefy – stwierdził Adam Niedzielski.

Gdzie nosić maseczkę? M.in. na cmentarzu

– W tej chwili, jeśli przeanalizuje się bieżące przepisy, na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki – dodawał polityk.

Adamowi Niedzielskiemu chodzi o przepisy regulowane w rozporządzeniu z 7 sierpnia 2020 roku "w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii".

W rozporządzeniu napisano o nałożeniu obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego m.in. na terenie cmentarzy.

Choć wyjątek to sytuacja, gdy "zostanie zachowana odległość co najmniej 1,5 m od osób przebywających w tym miejscu, w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych na cmentarzu".

Polecamy artykuł AntyFAKE.pl, w którym nasz ekspert wskazuje, że obecnie – z prawnego punktu widzenia – mamy do czynienia wyłącznie z zaleceniem, a nie obowiązkiem noszenia maseczek.

Odkryto groźną chorobę związana z Covid-19. Atakuje wszystkie narządy człowiekaOdkryto groźną chorobę związana z Covid-19Czytaj dalej

Koronawirus: obostrzenia

Przypomnijmy, że rząd zapowiedział, iż służby będę "surowo karać" m.in. za brak maseczki w miejscach, w których ich noszenie jest konieczne. Rządzący wprowadzili politykę "zero tolerancji" dla nieprzestrzegania zasad dotyczących obostrzeń sanitarnych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej
  2. Rząd kupi 20 mln dawek szczepionki na Covid-19. Wiemy, czy szczepienia będą obowiązkowe i kogo obejmą

W dobie eskalacji pandemii nie ma miejsca na egoizm. (…) Przestrzeganie obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek względem siebie, ale również nasza odpowiedzialność za inne osoby – przekonywał minister zdrowia.

Źródło: "Rzeczpospolita"
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News