Danuta Holecka PiS
Autor Michalina Kobla - 9 Września 2019

Danuta Holecka w Wiadomościach TVP z przypinką PiS? Fotomontaż zdobywa popularność na Twitterze

Danuta Holecka kieruje obecnie redakcją "Wiadomości" TVP oraz sama pojawia się w serwisie w roli prowadzącej. Po ostatniej emisji programu informacyjnego na Twitterze popularność zdobywać zaczął fotomontaż, na którym dziennikarka ma "wpiętą" do klapy przypinkę z logiem Prawa i Sprawiedliwości. Grafika nie jest oczywiście prawdziwa.

Danuta Holecka objęła w tym roku kierownictwo w redakcji "Wiadomości", jednak nie zrezygnowała przy tym z pojawiania się na ekranie. Dziennikarka wciąż prowadzi niektóre wydania programu informacyjnego Telewizji Polskiej, później często burzliwie komentowane przez internautów. Nie inaczej stało się i tym razem, kiedy Holecka pojawiła się na wizji w nietypowym dla siebie dotąd stroju.

Janda udostępniła informację nt. nominacji do pokojowego Nobla dla Owsiaka. To news sprzed 8 miesięcyJanda udostępniła informację nt. nominacji do pokojowego Nobla dla Owsiaka. To news sprzed 8 miesięcyCzytaj dalej

Danuta Holecka a przypinka PiS

Nie ubiór dziennikarki był jednak najważniejszy w fotomontażu, który obiegł dziś Twittera. Na zrzucie z ekranu widzimy bowiem, że Holecka ma wpiętą w klapę przypinkę z dużym logo Prawa i Sprawiedliwości. Ta została oczywiście dorobiona w programie graficznym i w prawdziwym wydaniu "Wiadomości" nie było o niej mowy.

Warto zaznaczyć, że pod oryginalnym postem z przeróbką pojawiły się także komentarze, których autorzy zauważyli, iż grafika to fotomontaż. W jednym z nich czytamy:

"Fotoszopka z przypinką PiS jest, moim zdaniem, przesadzona."

Osoba, która wrzuciła grafikę na Twittera, odpowiedziała na to:

"Szanuję Twoje zdanie Robercie. Moim zdaniem ten fejk jest bardzo prawdziwy."

W odpowiedzi postujący usłyszał, że podobne działanie jest zbędne, gdyż "jedynie daje wodę na młyn drugiej stronie". Odpowiedział wówczas, iż "jak widać z komentarzy, ludzie mają zabawę, rzadko kto pomyśli, że miała ten znaczek, choć to najprawdziwszy fejk". Warto jednak zaznaczyć, że nim ta informacja pojawiła się pod przeróbką, część komentarzy sugerowała, iż dla niektórych okazała się całkowicie wiarygodna.

Danuta Holecka fake

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News