Ewa Chodakowska Facebook
Autor - 29 Listopada 2019

Ewa Chodakowska ostrzegła przed fałszywymi e-mailami. Teraz przeprasza fanów za zamieszanie

Ewa Chodakowska, biorąc udział w akcji Black Friday, była przekonana, że doszło do oszustwa. Trenerka ostrzegła fanów przed fałszywymi e-mailami z dietami, a teraz tłumaczy swoją pomyłkę. Firma, którą prowadzi, popełniła bowiem błąd, rozsyłając newsletter.

Ewa Chodakowska prowadzi firmę BeBio z artykułami dietetycznymi i akcesoriami fitness. Niedawno przez swoje kanały społecznościowe poinformowała, że ktoś miał podszywać się pod Be Diet, co jest popularną formą cyberoszustwa. Trenerka ostrzegła swoich fanów:

"TO JEST OSZUSTWO! To nie jest moja dieta. W mailu otrzymujecie logo mojej firmy, nazwę diety Be Diet! Kolejno jesteście przekierowane na stronę, która wzbudza zaufanie! Mój prawnik już został o tym poinformowany! Działamy! Nie ma promocji na moją dietę! Mój Black Friday rusza dziś wieczorem. Jeśli kupiłaś tę dietę, zostałaś OSZUKANA".

Ewa Chodakowska prosiła o wsparcie i rozesłanie linku, aby nikt nie kupił podejrzanej diety. Jak się okazało, trenerka popełniła jednak błąd. Okazało się, że ktoś w jej firmie źle zapisał adres strony e-maila, przez co prawdziwa wiadomość prowadziła do innej niż oficjalnej strony sklepu. Błąd szybko naprawiono, a gwiazda przeprosiła swoich sympatyków za zamieszanie.

Jeden z krajów oszukiwał na Eurowizji Junior? Manipulacja wyszła właśnie na jawJeden z krajów oszukiwał na Eurowizji Junior? Manipulacja wyszła właśnie na jawCzytaj dalej

Ewa Chodakowska nie padła ofiarą oszustwa

Cała sprawa okazała się pomyłką, która szybko została naprawiona. Oszustwa za pośrednictwem skrzynek e-mail są plagą internetu, która nieuważnych użytkowników może pozbawić wszystkich oszczędności na koncie. Cyberprzestępcy wykorzystują wizerunki znanych osób oraz marek, do których mamy zaufanie.

Najlepsze dziś:

  1. Radny PiS i felerne zawiadomienie. Doniósł na nieistniejącego senatora do nieistniejącego urzędu
  2. Kot mruczy tylko, gdy jest szczęśliwy? To jeden z największych mitów o tych zwierzętach
  3. Amerykanie masowo oddają hołd Polsce? Media donoszą o niezwykłym wydarzeniu, okazuje się nieprawdą

źródło: gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News