Polska flaga USA
Autor - 28 Listopada 2019

Amerykanie masowo oddają hołd Polsce? Media donoszą o niezwykłym wydarzeniu, okazuje się nieprawdą

Polska flaga ułożona z tysięcy aut? To nie hołd dla naszego kraju, a zwykły korek, który utworzył się na autostradzie w Los Angeles. To oczywiście efekt obchodzonego 28 listopada Święta Dziękczynienia.

Polska niedawno obchodziła Święto Niepodległości. Aby uczić ten dzień, Polacy za granicą oraz rządzący innych krajów decydowali się na polskie akcenty w sferze publicznej. Jeden z internautów wrzucił więc na Twittera film z korków na autostradzie przebiegającej przez Los Angeles. Inni szybko zasugerowali, że kierowcy ustawili się tak specjalnie, aby utworzyć polską flagę. Wielu osób dało się na to nabrać, pisząc, że to wspaniały gest Amerykaninów. Niektórzy skojarzyli fakty - białe światła to samochody stojące przodem, zaś światła czerwone światła hamowania rzeczywiście tworzą biało-czerwony symbol, jednak nie jest to specjalny zabieg.

UODO upomina rodziców, którzy publikują zdjęcia dzieci w internecie. Pamiętaj o ich bezpieczeństwieUODO upomina rodziców, którzy publikują zdjęcia dzieci w internecie. Pamiętaj o ich bezpieczeństwieCzytaj dalej

Polska flaga czy zwykły korek?

Na podanie dalej twetta zdecydowali się m.in. Jan-Vincent Rostowski, były minister finansów. Po zrozumieniu swojego błędu przeprosił internautów i przyznał, że dał się "patriotycznie ponieść". Nie oznacza to, że za granica nie świętuje się Dnia Niepodległości. Rok temu właśnie w Los Angeles symbol miasta - diabelski młyn na molo Santa Monica zaświecił się - tym razem specjalnie - na biało-czerwone kolory. Fakt, iż ktoś nabiera się jeszcze na podobną manipulację, może zaskakiwać o tyle, że powraca ona dość regularnie, przy okazji wszystkich ważniejszych polskich świąt.

Zdjęcie korka w Los Angeles

Polska

NAJLEPSZE DZIŚ:

1."Tragiczny stan Benedykta XVI i niepokojące zdjęcia". Doniesienia o papieżu emerycie są często przesadzone
2. Sprawdź uważnie skrzynkę e-mail. Oszuści podszywają się pod Google
3. Jeden z krajów oszukiwał na Eurowizji Junior? Manipulacja wyszła właśnie na jaw

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News